Gratis

Tehnician/Desenator CAD

Metrans Engineering S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii în curs sau recent absolvite în domeniul ingineriei mecanice, instalațiilor, construcțiilor sau alt domeniu tehnic relevant.
- Cunoștințe de bază în utilizarea programelor CAD (AutoCAD, Revit sau similare); orice experiență anterioară, chiar și din proiecte universitare, reprezintă un avantaj.
- Abilități de lucru în echipă și dorință de a învăța și dezvolta abilități tehnice noi.
- Atenție la detalii și dorința de a crea desene precise și corecte.
- O atitudine proactivă, deschisă la feedback și la îmbunătățirea continuă.

Competențe suplimentare apreciate:
- Participarea la proiecte universitare sau internship-uri legate de HVAC sau infrastructură.
- Cunoștințe introductive despre sisteme de ventilație și desfumare sau interes demonstrat în acest domeniu.

Descrierea jobului

- Asistență în realizarea desenelor tehnice pentru sisteme de ventilație și desfumare destinate infrastructurii de metrou, sub îndrumarea unui inginer ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄senior.
- Crearea de schițe și planuri simple 2D și 3D utilizând software CAD (AutoCAD, Revit), respectând specificațiile date de echipa de proiectare.
- Participarea la revizuirea și actualizarea desenelor tehnice pe baza feedback-ului și modificărilor de proiect.
- Colaborarea cu echipa pentru a înțelege cerințele tehnice și pentru a îmbunătăți designul în funcție de nevoile proiectului.
- Învățarea și aplicarea standardelor de siguranță și normelor tehnice pentru ventilație și desfumare în medii de transport public (de exemplu, metrou).
- Gestionarea și arhivarea documentației tehnice sub supervizarea unui coleg mai experimentat.

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra într-un proiect de mare amploare și de a acumula experiență practică într-un domeniu tehnic foarte căutat.
- Formare continuă din partea echipei de ingineri și acces la resurse de dezvoltare profesională.
- Mediu de lucru dinamic și oportunități de creștere în cadrul companiei.
- Program flexibil, adaptat la nevoile unui student sau absolvent aflat la început de carieră.
-Asigurare medicala private
-Alte beneficii

METRANS ENGINEERING este o companie înființată în 2018, cu capital integral românesc ce își propune să răspundă eficient oricărui tip de investitor.

METRANS ENGINEERING este specializată în soluții integrate și multidisciplinare în sectorul infrastructurii transportului public în subteran / suprateran și a construcțiilor civile.

Motto-ul nostru Just design presupune creativitatea și duce la soluții integrate întâlnite în proiectele METRANS ENGINEERING, care țin cont de cerințele beneficiarilor. În acest fel JUST DESIGN dă naștere unor construcții funcționale, ușor de exploatat, stabile din punct de vedere structural și al sistemelor tehnologice și de instalații aferente construcțiilor, rentabile.

Toate fazele pentru implementarea investiției, de la concept la o riguroasă urmărire de șantier, sunt realizate de o echipă de specialiști cu competențe multidisciplinare- angajați și colaboratori, aducând astfel măsuri de siguranță pentru valoarea investițiilor clienților noștri.

Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024