Gratis

SPECIALIST ASIGURAREA CALITATII

Saint-Gobain Construction Products Romania

Candidatul Ideal

Căutăm un membru motivat și talentat în domeniul tehnologiei chimice , care să se alăture echipei de asigurarea calității în cadrul companiei Saint-Gobain Construction Products Romania (SGCPRO).
Dacă ai încredere în abilitățile tale tehnice si organizatorice și vrei să te lansezi în sectorul asigurarii calitatii in industria materialelor de construcții, această oportunitate este pentru tine.
Vei progresa într-un mediu dinamic și complex, axat pe îmbunătățire continuă, care va juca un rol crucial în evoluția ta profesională și în contribuția ta la succesul unei companii cu renume.
Dacă ești o persoană proactivă, orientată spre obținerea de rezultate, căreia i se potrivește dinamica mediului industrial, aplică acum!

Educație și Experiență:
Studii tehnice universitare
Vechime de minim 3 ani în activitatea de asigurarea calității de preferință în industria materialelor de construcții
Certificate de auditor intern pentru ISO 9001; ISO 14001; ISO 45001; ISO 50001
Abilități și competențe:
Abilități excelente de comunicare, atât scrise, cât și verbale.
Atent la detalii și organizat.
Entuziasmat să învețe și să își aducă contribuția în cadrul echipei.
Cunoștințe de bază în utilizarea Microsoft Office
Cunoașterea standardelor de referință SMI SGCPRo (ISO 9001:2015; ISO 14001:2015; ISO 45001: 2018; ISO 50001:2018; amendamentelor din 2024 ale celor 4 standarde)
Constituie un plus cunoașterea standardelor, procedurilor etc aplicabile FSC

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale in cadrul companiei:
1/ Vei realiza analiza contextului organizației determinând aspectele externe şi interne relevante pentru direcţia sa ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄strategică şi cerinţele părţlor interesate relevante pentru Sistemul de Management Integrat
2/ Vei participa activ la identificarea riscurilor şi oportunităţilor aferente contextului, proceselor, asociate factorilor de risc, aspectelor de mediu, obligaţiilor de conformare si vei contribui la stabilirea acțiunilor de tratare a acestora, conform standardelor de referinţă ale SMI
3/ Vei colabora cu departamentele din punctele de lucru pentru evaluarea periodica a eficacitatii actiunilor implementate pentru tratarea riscurilor si oportunitatilor
4/ Vei colabora cu departamentele din punctele de lucru pentru identificarea reglementărilor și cerințelor legale relevante aplicabile și vei monitoriza conformarea cu acestea;
5/ Vei elabora, coordona elaborarea, implementa şi menține actualizată documentația sistemului de management integrat
6/ Vei organiza auditurile interne în punctele de lucru şi vei verifica implementarea documentației aplicabile şi acoperirea cerinţelor documentelor de referinţă cu ocazia acestora
7/ Vei colecta dovezile pentru auditul intern si vei redacta rapoartele de audit pentru punctele de lucru auditate
8/ Vei participa activ la auditurile de secundă și terță parte
9/Vei inregistra recomandările şi neconformitatile formulate în urma auditurilor interne şi externe şi vei colabora cu departamentele la elaborarea planurilor de implementare a recomandărilor şi a acţiunilor corective/corecţiilor pentru acoperirea neconformităţilor
10/ Vei urmări implementarea acţiunilor corective/corecţiilor, a planurilor de măsuri şi vei evalua, în colaborare cu departamentele implicate, eficacitatea acţiunilor întreprinse
11/Te vei asigura ca se desfasoara analiza energetica pentru punctele de lucru certificate SMEn (ISO 50001:2018)
12/ Vei furniza documente şi informaţii pentru analiza efectuată de management a SMI
13/ Vei propune măsuri de îmbunatățire ale SMI si vei urmări implementarea şi eficacitatea planurilor de acţiune întreprinse pentru îndeplinirea acestora
14/ Te vei asigura ca sunt acoperite cerințele tuturor standardelor de referință ale SMI

BENEFICII OFERITE (Benefits in joining us)
Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei
Asigurare de viață, în funcție de politicile fiecărei companii în parte
Posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului)
Posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase
Indemnizație de transport sau decont combustibil, după caz
Sprijin relocare, după caz
Tichete de masă
Indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare
Bonusuri anuale sau cu ocazia unor evenimente, în funcție de profilul postului ocupat
Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie
Alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale fiecărei companii în parte
Sprijin în formarea profesională
Cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Saint-Gobain proiectează, produce şi distribuie materiale şi soluţii pentru piețele de construcții, mobilitate, medicină și alte aplicații industriale. Dezvoltate printr-un continuu proces de inovare, acestea pot fi găsite pretutindeni, în spațiile de locuit şi în viaţa de zi cu zi, oferind stare de bine, performanță și siguranță, abordând provocările legate de construcţie durabilă, de eficienţa utilizării resurselor şi de schimbările climatice. Această strategie de dezvoltare responsabilă este ghidată de scopul Saint-Gobain, „MAKING THE WORLD A BETTER HOME”, în conformitate cu obiectivul împărtășit de toți angajații Grupului de a acționa în fiecare zi pentru a face lumea un loc mai frumos și mai sustenabil în care să locuim. În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Building Glass, Pietta Glass Working, Sekurit, Isover, PAM, Rigips şi Weber, cumulând aproximativ 1800 de angajaţi în 12 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava şi Vălenii de Munte

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024