Gratis

INGINER CALITATE/ QUALITY MANAGER

OCEANIS SEAFOOD EUROPA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne marim echipa!
Cautam Manager de Calitate / Inginer de Calitate
Daca te regasesti printre urmatoarele criterii de selectie, te asteptam la interviu!
  • experienta minim 2 ani pe un post similar
  • persoana proactiva si responsabila
  • buna abilitati de lucru cu PC/MS Office
  • cunoasterea normativelor privind managementul calitatii produselor
  • studii superioare finalizate
  • cunoasterea limbii engleze la nivelul necesar unui mediu de lucru cu clienti internationali
  • experienta in coordonarea unui departament de calitate dintr-o unitate de productie, reprezinta un avantaj
  • expeprienta in cadrul unei unitati de prelucrare a produselor congelate/refrigerate din peste si fructe de mare, reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea și implementarea politicilor de calitate: Elaborarea, actualizarea și implementarea procedurilor și standardelor de calitate pentru produsele și procesele ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄companiei.
  • ︈︂​︇︈​︁︆Monitorizarea și auditarea proceselor: Supravegherea tuturor etapelor de producție pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate. Efectuarea auditurilor interne și participarea la auditurile externe.
  • Identificarea și analizarea neconformităților, propunerea și implementarea măsurilor corective și preventive pentru a asigura îmbunătățirea continuă a calității produselor și proceselor.
  • Relaționarea cu clienții și furnizorii: Asigurarea unei comunicări eficiente cu clienții și furnizorii cu privire la cerințele de calitate, gestionarea reclamațiilor și asigurarea conformității cu cerințele contractuale și standardele specifice.
  • Raportarea către conducere: Elaborarea de rapoarte periodice privind performanțele de calitate și propunerea de strategii pentru îmbunătățirea continuă a sistemului de management al calității.

Oceanis Seafood Europa, parte a DAYSEADAY Group , asigura vanzarile catre cei mai mari distribuitori si retaileri din Romania. Atat direct cat si indirect, Oceanis Seafood Europa livreaza produsele catre lanturile hoteliere, resturante, retaileri locali dar si catre marii distribuitori de produse alimentare din Romania, Ungaria si Bulgaria.
Datorita sortimentului variat (peste 200 articole), a calitatii produselor si serviciilor, sigurantei, continuitatii, flexibilitatii si nu in ultimul rand a preturilor competitive, Oceanis Seafood Europa este un jucator important pe piata de profil din Romania si din tarile invecinate.

Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024