Gratis

Inginer Calitate Productie

thyssenkrupp Bilstein Sibiu

Candidatul Ideal

•studii superioare tehnice;
•minim 2-3 ani experienta in domeniul calitatii, preferabil in domeniul auto;
•cunostinte despre ISO 9001; ISO TS 16949, AMDEC, Control Plan, PPAP, 8D;
•certificare ca auditor intern (constituie avantaj);
•bune cunostinte de operare PC;
•cunostinte la nivel avansat de limba engleza si/sau germana;
•cunostinte de managementul calitatii si mediului;
•abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie;
•spirit analitic, capacitatea de a lucra autonom si de a lua decizii.

Descrierea jobului

  • ​Managementul reclamatiilor interne si de la client, pe linia de productie arondata;
  • Gestionarea defectelor;
  • Analiza de rebut;
  • Actualizarea/ crearea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂de documente specifice managementului calitatii;
  • Intocmirea alertelor de calitate;
  • Instruirea personalului privind probleme de calitate interne si de la client;
  • Raportarea lunara a KPI-lor definiti;

thyssenkrupp Bilstein S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

www.bilstein.ro

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024