Gratis

Inginer Calitate Clienti

STABILUS ROMANIA S.R.L

Candidatul Ideal

  • Studii universitare în domeniul ingineriei (de exemplu mecanică, electronică, știința materialelor.);
  • Cunoștințe solide de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • Abilități de lucru în echipă și în condiții de stres;
  • Raportări 8D, analize cauză rădăcină, metode 7Q;
  • Limbă engleză: nivel avansat;
  • Abilităţi de rezolvare a problemelor, gândire analitică, orientat spre rezultate si îmbunătăţire;
  • Disponibil pentru un Program de muncă in 2 schimburi;

Descrierea jobului

Obiectivele postului:
  • Deținătorul funcției este responsabil pentru asigurarea calității pieselor produse, pentru modalitatea în care se aplică normele de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂control al produselor, raportând orice neconcordanța care apare;
  • De asemenea, este responsabil pentru îmbunătățirea continuă a sistemului de calitate, a proceselor și procedurilor de producție, evaluând problemele legate de calitate apărute de la clienți sau pe plan intern, definind cauzele care au generat aceste probleme și definind soluții practice pentru prevenție în viitor.
Responsabilitati principale:
  • Preluarea, procesarea, analiza și întocmirea raportului de analiză a pieselor returnate de client prin folosirea SAP (ZIQOS), Word, Excel, cameră foto DSLR, microscop, freză, mijloace de măsurare, editare de bază imagini, lucrul cu clipuri video;
  • Blocarea oricaror repere suspecte atat pe fluxul tehnologic, cat si Ia controIul final precum si clarificarea situatiei in termen de 24 de ore;
  • Întocmirea și urmărirea periodică a situației indicatorilor de performanță referitori la reclamații clienți;
  • Gestionarea magaziei de piese blocate. Solutionarea reperelor blocate prin avizari speciale;
  • Imbunatatirea continuea a proceselor si a reperelor produse si rezolvarea rapoartelor 8D;
  • Verificarea modului de transport si de stocare a subansamblelor si reperelor finite. Raportarea neregulilor ce conduc Ia distrugerea sau lovirea de repere, montarea gresita de subansamble transportate necorespunzator si afectarea calitatii materialelor de productie;
  • Efectuarea de teste de laborator;
  • Supravegherea autocontrolului executiei. Verificarea aleatorie sau sistematica a modului de efectuare a autocontrolului executiei;
  • Participarea Ia intalnirile cu celelalte departamente pentru solutionarea problemelor privind controlul calitatii si scaderea numarului de rebuturi;
  • Urmarirea trasabilitatii documentelor si materialelor in procesul de productie si documentarea oricaror nereguli aparute.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Programe de dezvoltare personală & şcolarizare;
  • Pachet de servicii medicale private;
  • Reduceri costuri cantină;
  • Tichete de masă;
  • Decontare costuri abonamente transport & combustibil pentru angajații navetişti;
  • Prime de compensare a ideilor de îmbunătăţire;
  • Primă de recomandare a viitorilor colegi;
  • Reduceri sala fitness & centru de recreere;
  • Primă de Paște, de vacanță, de performanță și de Crăciun.

Grupul Stabilus are sediul in Koblenz, Germania din 1934 si este cunoscut la nivel global pentru traditia in dezvoltarea produselor inovatoare ce isi propun sa aduca confort in tehnologii.

Producem arcuri pe gaz, amortizoare de combatere a vibratiilor si actuatoare electromecanice ce sunt utilizate in multe sectoare industriale din lume: automotive, mobilier, servicii de constructii, produse tehnologice si echipamente de reabilitare medicala.

Pe aceasta baza, Stabilus ofera angajatilor sai perspective interesante, conditii excelente de lucru si beneficii suplimentare si in Romania - unde compania se dezvolta de mai bine de 18 ani cu cele doua fabrici pe care le are in prezent: fabrica Gas Springs si fabrica Powerise - cu aproape 1400 de angajati.
Sabilus - YOUR MOTION, OUR SOLUTION!

Daca doriti sa faceti parte din familia noastra, dar doriti alt rol - puteti aplica!
Avem multe departamente care au nevoie de colegi cu experienta, poate esti ceea ce cautam!
Departamente de - Cercetare Dezvoltare/ Inginerie - Echipamente și procese - Mentenanță - Calitate - Achiziții - Financiar și Contabilitate - Resurse Umane - Producție - Logistică - Optimizare și procese - Administrativ - SSM și mediu.
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024