Gratis

Inginer controlul calitatii

FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTI

Candidatul Ideal

-absolvent al Facultatii de Constructii ( CCIA,CFDP,ACH,IUDR );
-cunostinte de limba engleza ( nivel mediu );
-atentie la detalii;
-spirit de echipa
-experienta anterioara pe un post similar constituie avantaj

Descrierea jobului

-efectueaza deplasari in santier in functie d eprogramul de lucru pentru a supraveghea lucrarile de constructie;
-colecteaza documentatia care atesta ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁calitatea lucrarii si intocmeste procesele verbale de receptie calitativa sau procesele verbale de lucrari ascunse,gestioneaza semnarea acestora de catre personalul responsabil de santier( RTE si Sef santier),precum si de catre beneficiar prin reprezentantul acestuia;
-raspunde,de certificarea lucrarilor prin intocmirea proceselor verbale;
-urmareste introducerea in lucrare a materialelor,prefabricatelor agrementate si aprobate de Consultanta;
-participa la receptia de materiale,prefabricate in fabrica,impreuna cu reprezentantul firmei de Consultanta;
-participa la testele efectuate in cadrul santierului si la prelevarea probelor de catre personalul din laborator.

Compania noastra este companie de constructii ce desfasoara proiecte majore de infrastructura rutiera si feroviara la nivel international si national, in diferite zone ale tarii.
Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024