Gratis

Inginer Calitate – Departamentul Tech HUB

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA SRL

Candidatul Ideal

Studii tehnice superioare (diploma licenta).
Cunoștințe generale de sisteme de calitate IATF 16949, ISO 9001.
Cunoașterea instrumentelor de calitate: MSA, SPC, FMEA, PPAP, 5 Why, 8D.
Cunoștințe in utilizarea echipamentelor de măsură şi control.
Cunoștințe aprofundate de citirea şi interpretarea desenelor.
Cunoștințe de control al instrumentelor de măsurare.
Cunoștințe avansate de limba engleză.

Descrierea jobului

Implementarea de proiecte / produse noi conform cerintelor specifice de calitate cerute de standardele clientului cat si cerintele interne
Controlul ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄procesului de fabricație, implementarea si gestionarea acțiunilor corective, elaborarea rapoartelor de calitate, administrarea echipamentului de măsurare.
Facilitarea dezvoltarii, implementarii, menținerii si îmbunătățirii proceselor necesare, care să asigure satisfacția cerințelor clienților in corelare cu aplicarea standardelor si procedurilor interne.
Asigurarea rezultatelor calitative ale proiectului de care este responsabil, tinzand spre zero defecte.
Alinierea proiectelor cu strategia de calitate VCST si aplicarea standardelor companiei, in linie cu așteptările clientului si cerintele proiectului.
Responsabil pentru relatia cu clientul: CSR, intelegerea cu clientul referitor la aplicarea Core tools, dimensiunilor critice, metoda Run-off, PPAP.
Participa la vizitele si auditurile clientilor.

VCST Automotive Production Alba face parte din grupul industrial belgian BMT, si produce roti dintate – componente de mare precizie din motor. Locata in Alba Iulia incepand cu anul 2013, compania are in prezent peste 360 de angajati si un divers portofoliu de clienti cu nume rasunatoare din industria auto: Ford, Volkswagen, Audi, Porsche, Perkins, Scania, Man.

Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 11 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024