Inginer Industria Alimentară/ Specialist asigurarea calității/ Tehnician laborator

SC Alpin 57 lux SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Peste 2 ani experiență în Industria Alimentară/ HoReCa/ Cercetare-dezvoltare/ Chimie/ Biochimie, pe poziții similare.
Căutăm colegi cu urmatorul profil:
  • Studii superioare în domeniul Biologiei/ Biochimiei/ Industriei alimentare/ Controlul și Expertiza Produselor Alimentare
  • Atitudine pozitivă, spirit de inițiativă, responsabilitate, implicare și colaborare
  • Atentie la detalii, acuratețe, capacitate sporită de organizare, colaborare
  • Cunoștințe HACCP, Microsoft Office (Word, Excel), engleză nivel mediu

Descrierea jobului

Lucrează in strânsă colaborarea cu echipa de producție pentru a asigura respectarea standardelor de calitate, de siguranță alimentară si igienă;
︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Elaborează, actualizează documentele în domeniul calității;
Urmărește respectarea cerințelor cerințelor legislative în domeniu, pe toate fazele procesului de producție.
Analizează situațiile aparute, inițiază și solicită acțiuni preventive/ corective de asigurare a calitații produselor;
Este consultat și consultă angajați responsabili privind situațiile referitoare la calitate, siguranță alimentară si igienă
Efectuează analize, evaluări și corecții ale proceselor și producției pentru alinierea acestora cu normele și procedurile în vigoare;
Asigură respectarea parametrilor de calitate microbiologică conform legislației în vigoare
Monitorizează și efectuează controlul microbiologic al materiilor prime, ambalajelor, produselor și proceselor de producție.

Oferim un pachet salarial atractiv și posibilitatăți de perfecționare și dezvoltare la locul de muncă

Alpin57 Lux este una dintre cele mai mari companii producatoare de inghetata si produse de patiserie din Romania, fiind prezenta pe aceasta piata din anul 1994. In anul 2016 compania a devenit membra al grupului leton Food Union, unul dintre cei mai mari jucatori pe piata de lactate si inghetata la nivel European si cu o afacere in plina dezvoltare pe piata din Asia.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024