Gratis

RESPONSABIL RELATII CLIENTI

ROMAR CLINIC SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

-experienta de lucru in Clinica Medicala
-atitudine proactiva, pozitiva si profesionala;
-aptitudini bune de comunicare;
-capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate.
-spirit organizatoric, empatie

Descrierea jobului

Responsabilități:

Programeaza/reprogrameaza pacientii ce suna/sosesc in clinica pentru consultatii.
Intampina si informeaza pacientii in clinica.
Inregistreaza informatiile personale ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄ale pacientilor in baza de date conform cu datele din actul de identitate prezentat;
Inregistreaza investigatiile efectuate pentru fiecare pacient;
Anunta eventualele modificari de program.
Directioneaza apelurile telefonice/mailuri, corespunzatoare departamentelor solicitate de apelanti.
Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti.
Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
Depune toate eforturile pentru rezolvarea eficienta a situatiilor limita.

ROMAR Medical este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala, integrata deplin în sistemul asigurărilor de sănătate existent în Romania si având ca scop principal prestarea Serviciilor Medicale la standarde tehnice si profesionale de varf.
Bazat pe o echipa de medici specialisti care acopera majoritatea specialitatilor, si utilizind echipamente şi aparatură medicală de ultimă generaţie, ROMAR MEDICAL asigură o evaluare corectă a stării de sănătate şi un diagnostic precis şi rapid oferind posibilitatea efectuării unui tratament optim intr-un timp scurt.
Activitatea desfăşurată până în prezent pe piaţa românească, a poziţionat ROMAR MEDICAL în topul Companiilor care oferă servicii medicale de calitate.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024