Gratis

REFERENT MARKETING

FUTURA LENJERIE 2010 SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru companie este o persoană proactivă, entuziastă, ambițioasă, respectuoasă, cu abilități foarte bune de comunicare și atitudine pozitivă pentru a putea interacționa în mod corespunzător cu vitorii colegi , clienți și parteneri de afaceri.
Totodată, candidatul ideal trebuie să dea dovadă de flexibilitate și disponibilitate în desfășurarea activității profesionale.

Cunoașterea limbii italiene, pachetului Office, lucrul cu Photoshop si nu in ultimul rand creativitatea reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Job-ul este un loc de muncă dinamic, cu multe oportunități de dezvoltare profesională.

Principalele responsabilități:
- verificarea planificarilor paginilor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂sociale ale companiei și transmiterea vizualurilor pentru întocmirea calendarelor săptămânale pentru fiecare brand;
- verificarea corespondenței timeline-ului aferent fiecărui brand cu planificarea săptămânală a evenimentelor;
- organizarea si prezentarea, impreuna cu country managerii de brand, la intalnirile pentru evenimentele atat in cadrul centrului comerciale, cat si in afara acestora
- pregătirea materialelor marketing necesare promoțiilor /evenimentelor ce au loc în punctele de lucru și asigurarea că acestea vor fi în locații în timp util
- urmărirea site-urilor companiei și asigurarea că există concordanță între magazinele fizice și cele online
- efectuarea de traduceri pentru site-urile companiei;
- analizează ofertele şi identifică cele mai avantajoase forme de promovare online , cat si offline;
- participă la organizarea campaniilor și a evenimentelor de promovare ale produselor și imaginii companiei;
- orice alte activități inerente domeniului de promovare/marketing/advertising.

Beneficii:
- bonuri de masă;
- prime de Crăciun;
- bonusuri în bază de performanță;
- mediu de lucru relaxant și plăcut;
- discounturi la produsele comercializate;
- decontarea mijloacelor de transport in vederea participarii la intalnirile organizate;
- posibilitatea de dezvoltare personală într-o companie aflată în continuă creștere.
- punct de lucru stabil la sediul societății in Bucuresti, sect.2, str.Popa Lazar , nr.5-25 cu posibilitate de deplasare la punctele de lucru ale societatii.

Futura Lenjerie 2010 SRL este o companie ce activează în domeniul retail-ului de articole vestimentare.

Prin intermediul celor 30 magazine deschise în România (București, Ploiești, Constanța, Craiova, Brașov și Timișoara) comercializează produsele a patru cunoscute brand-uri italiene, CALZEDONIA, INTIMISSIMI, INTIMISSIMI UOMO, TEZENIS și FALCONERI.

CALZEDONIA, primul brand al grupului italian cu același nume, este specializat în vânzarea de dresuri, șosete și costume de baie pentru femei, bărbați și copii.

Lider pe piața din Italia, CALZEDONIA răspândește stilul italian în întreaga lume, păstrând o identitate puternică, dar, în același timp, își adaptează oferta la nevoile noilor piețe.

Gama inițială de produse a fost extinsă prin lansarea mărcilor INTIMISSIMI, INTIMISSIMI UOMO, TEZENIS si FALCONERI.

Marca INTIMISSIMI este o adevărată poveste de succes italiană. Lansată în 1996, este liderul pieței de lenjerie pentru bărbați și femei, datorită stilului simplu și elegant italian pe care îl reprezintă.

TEZENIS a fost înființată în noul mileniu pentru a fi un adevărat trendsetter, o companie ,,COOL’’ care acordă o atenție deosebită la ceea ce se întâmplă în rețelele sociale și pe web. Brandul asimilează rapid schimbările zilelor noastre în noi colecții de lenjerie intimă și îmbrăcăminte pentru toată familia.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024