Gratis

Specialist Marketing

Oscar Downstream S.R.L.

Candidatul Ideal

· Studii superioare (de preferință comunicare sau marketing);
· Minim 4 ani experiență în marketing/comunicare, cu accent pe BTL (managementul evenimentelor) și acțiuni CSR;
· Experiență în folosirea pachetului MS Office (Word, Xls, Powerpoint) cu extensie spre cunoștințe de grafică și DTP (ex: Canva, MS Publisher);
· Cunoștințe în folosirea soluțiilor ERP, CRM (de preferat);
· Experienţă anterioară în lucrul pe zona B2B și B2C și capacitate de înțelegere a produselor tehnice și fluxurilor industriale (experiență pe zona de oil & gas sau un domeniu tehnic reprezintă un plus);
· Experiență redactare content;
· Abilități excelente de comunicare & colaborare eficientă în cadrul echipei;
· Atenție la detalii, capacitate foarte bună de organizare, planificare și prioritizare a sarcinilor,
cu respectarea deadline-urilor și adaptabilitate rapidă la situații noi;
· Capacitate de analiză, sinteză şi interpretare;
· Persoană cu inițiativă, un stil de lucru ordonat, proactiv, responsabil, entuziast, flexibil;
· Abilități de project management, capabil să gestioneze campanii integrate;
· Persoană amabilă, plăcută, comunicativă, sociabilă, creativă, cu inițiativă;
· Abilitatea de a lucra efectiv cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane și medii de business.

Descrierea jobului

· Participare activă la implementarea planului de marketing la nivel național pentru toate brandurile și categoriile de servicii și produse ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂din portofoliul Oscar Downstream, pe toate canalele de promovare;
· Suport în gestionarea inițiativelor CSR, inclusiv identificarea oportunităților de implicare in comunitate și supervizarea implementării campaniilor;
· Organizare și coordonare evenimente outdoor sau indoor: târguri, expoziții și evenimente corporate (de la concept la execuție);
· Suport în elaborarea textelor de comunicare internă și externă (articole presă, postări social media, broșuri, flyere, newsletter intern etc.), aferente evenimentelor și acțiunilor de CSR în care este implicat/implicată;
· Realizare analize de piață;
· Suport pentru pregătirea, urmărirea și monitorizarea rezultatelor activităților de marketing;
· Suport activ pentru echipa de vânzări;
· Suport pentru campanii de marketing și lead generation.

Suntem partenerul de incredere pentru fiecare industrie si tip de afacere.

OSCAR Downstream, parte a grupului antreprenorial românesc Alfa Group, este cea mai mare companie independenta de distributie a carburantului din Romania si in top 5 companii petroliere din tara, cu capital 100% romanesc si acoperire la nivel național.

Din 2001 oferim solutii personalizate partenerilor nostri: firme de transport, constructii, fermieri, agricultori sau orice alt tip de afacere. Am reusit asta pentru ca, pe langa statutul de client, pentru noi, fiecare companie care apeleaza la serviciile si solutiile noastre devine partener. Impreuna am gasit de fiecare data solutii adaptate fiecarui tip de afacere, pentru a optimiza resursele si pentru a controla consumul. Nu ne-am limitat nicio clipa la solutia cerere-oferta, ci am creat servicii integrate si moderne pentru solutii clare si sustenabile.

Portofoliul OSCAR include in principal furnizarea de motorina prin utilizarea unor canale de distributie variate: vanzare en-gross, statii de incinta OSCAR DIESELpoint si carduri de carburant OSCAR disponibile in reteaua de statii OSCAR: DIESELpoint Access si RO concept OSCAR. De-a lungul timpului am completat portofoliul cu benzina, bitum si lubrifianti.

Bazandu-ne pe o infrastructura logistica moderna si extinsa ce include o retea de depozitare proprie si o flota moderna de 77 autocisterne, OSCAR susține promisiunea de calitate facuta partenerilor sai. Experienta acumulata, cunoasterea profunda a cerintelor pietei, orientarea spre dezvoltarea de solutii personalizate si un flux controlat prin lantul logistic integrat, dau certitudinea ca produsul dorit este disponibil la calitatea ceruta, la locul si timpul promis.

www.oscars.ro

Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 5 Iul. 2024