Gratis

Receptioner SPA

Apex Alliance Property 4 S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte post:
  • Calificare Receptioner / Studii superioare domeniul turismului constituie avantaj
  • Experienta in domeniul Spa/Fitness Center este un atu, dar nu obligatoriu
  • Tehnici bune de vanzare, comunicare, negociere
  • Limba engleza nivel avansat, o a doua limba straina constituie avantaj
  • Cunostinte calculator
  • Inclinatie pentru lucrul cu clienti, spirit comercial

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Gestionarea programarilor, gestionarea si intretinerea zonei spa (piscina, saune, sala fitness)
  • Raspunde la solicitari
  • Cunoaste produsele, serviciile, facilitatile ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀si le promoveaza
  • Prezenta placuta pentru a da bun venitul oaspetilor
  • Încasarea prestațiilor efectuate către clienți si emiterea facturii de servicii;
  • Respectarea procedurilor fiscale si operaționale, de confidențialitate a informațiilor despre companie, personal si clienți, conform standardelor prevăzute. Se asigura ca numerarul din propria casierie este in siguranță, in permanenta fiind direct răspunzător in cazul pierderii acestuia.
  • Promovează către clienți toate produsele si serviciile oferite SPA si asigura vânzarea acestora;
  • Este responsabil cu inspectarea si gestionarea intregii zone de SPA
  • Ia cunoștință zilnic de sesizarile, reclamațiile si sugestiile clienților, le rezolva pe cele care intra in atribuțiile sale, le transmite pe celelalte compartimentelor implicate, informează șeful direct/managerul de serviciu de toate aceste aspecte si de rezolvarea lor operativa;
  • Răspunde adecvat solicitarilor exprimate de clienți, respectand normele si procedurile interne

Descrierea companiei

THE MARMOROSCH BUCHAREST | AUTOGRAPH COLLECTION

Inspired by the optimism and advances of the Belle Époque, the Marmorosch Hotel reinvents the art of fine living from a bygone era with an exciting touch of modernity. Every experience at the Marmorosch Hotel is purposefully tailored to enable new and exciting discoveries, evocative of the prosperous and dynamic way of life that once animated its very halls. Situated in the former palace of Romania’s most powerful bank of the early twentieth century, the Marmorosch Hotel is a perfect venue for reliving history.

The Marmorosch Bucharest, an Autograph Collection by Marriott Hotel is located on Doamnei Street 2, 3rd district, Bucharest, just as you enter the historical city center. It features 217 rooms from standard category to suites, 4 meeting and ballrooms, 4 F&B outlets (restaurant, lounge, bar as well as coffee corner), fitness centre and SPA with indoor pool and treatment rooms.

Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024