Gratis

Ofiter Credite Suport

BCR Social Finance IFN S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Dacă vrei să te implici în dezvoltarea comunității prin finanțarea afacerilor mici cu potențial mare, HAI ÎN ECHIPA BCR Social Finance!

Căutăm colegi pentru echipele din următoarele sucursale: Baia Mare, Constanța.

Te poți bucura de susținerea unei echipe de tineri profesioniști care încurajează spiritul antreprenorial, creativitatea și dorința de a aduce schimbări benefice în societate.

PE CINE CĂUTĂM
Ne-ar face mare plăcere să te cunoaștem dacă ești licențiat în științe economice și ai experiență în domeniul creditării, dar preferi să te ocupi mai mult de partea operațională a întocmirii unui dosar de creditare decât de partea de vânzare. Cu siguranță am aprecia enorm abilitățile tale de organizare și structurare, alături de comunicare, inițiativă și flexibilitate.

Iar dacă ești la început de carieră și ți-ai dori să înveți să faci lucrurile de mai sus, te invităm să ne convingi că asta este ceea ce îți dorești.

Descrierea jobului

CE FACEM
Parte din grupul Erste și BCR, BCR Social Finance este o instituție financiară ne-bancară (IFN) ce susține dezvoltarea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄micilor întreprinzători prin credite adaptate nevoilor acestora. Misiunea BCR Social Finance este de a crea impact pozitiv în societate, ajutând microîntreprinderile, ONG-urile și întreprinderile sociale să își atingă obiectivele prin micro-credite flexibile și educație de business.

CE VEI FACE TU

Având rolul de Ofiter Credite Suport vei putea să:
  • Asiguri asistență Ofierilor de Credite care se ocupă de partea de vânzări în întocmirea dosarului de credit
  • Să ții legătura cu clienții pentru a colecta toate documentele necesare
  • Să încarci aplicația de credit în sistemele informatice ale BCR Social Finance
  • Să urmărești statusul fiecărei aplicații de credit raportat la fluxurile de aprobare și disbursare interne
  • Să ții legătura cu clienții și cu departamentele din Centrală pe tot procesului de aprobare a creditului
BENEFICII

- apartenența la o companie ce vizează în primul rând un impact social prin susținerea dezvoltării micilor întreprinzători
- salariu fix
- tichete de masă sau alte beneficii la alegere din platforma Benefit
- abonament de servicii medicale Medlife
- Bookster
- 25 zile de concediu de odihnă pe an
- o zi liberă pentru ziua de naștere + o zi liberă pentru sănătate
- cadou pentru zilele de 8 Martie, Paște, 1 iunie și Crăciun
- acces la produsele BCR în condiții preferențiale (credite, carduri, conturi)
- de obicei echipa nu este pusă la categoria de beneficii, dar în cazul nostru chiar este un beneficiu :)
- membru al unei echipe de profesioniști
- apartenența la un mare grup internațional din domeniul financiar-bancar – BCR/Erste Group

BCR Social Finance IFN SA este o instituție financiară nebancară (IFN), înființată în decembrie 2008, prezentă printr-o largă rețea națională și cu un portofoliu important de clienți.

Instituția își propune să creeze un impact pozitiv în comunitățile locale prin sprijinirea antreprenorilor, întreprinderilor sociale și organizațiilor ne-guvernamentale, punându-le la dispoziție servicii financiare flexibile și accesibile pentru a-și dezvolta cu succes activitatea.

BCR Social Finance respectă cele mai inalte standarde etice și de calitate confirmate de Comisia Europeană, în 2017, prin acordarea „Certificatului de confomitate cu Codul european de bună conduită pentru acordarea de microcredite”.

Apartenența la cel mai puternic grup financiar din România (BCR) și din Europa Centrala și de Est (Erste Group) permite susținerea unor proiecte viabile, dedicate inovării și creării de impact în societate.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024