Gratis

Ofiter Credite

FLANCO RETAIL SA
15 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiență de minimum 1 ani într-un rol similar sau într-o poziție în domeniul financiar-bancar.
  • Cunoștințe bune despre produsele financiare și de credit disponibile pe piață.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și orientat către rezultate.
  • Atenție la detalii și abilități de organizare.
  • Studii medii sau superioare, de preferat în domeniul economic sau financiar.

Descrierea jobului

Flanco Retail își extinde echipa și este în căutarea unui Ofițer de Credit dedicat, care să asiste clienții în procesul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀de finanțare a achizițiilor. Candidatul ideal va avea abilități excelente de comunicare și o înțelegere solidă a produselor de credit disponibile în piață.
Responsabilități:
  • Oferirea de consultanță clienților privind soluțiile de finanțare disponibile pentru achiziționarea produselor din magazinele Flanco Retail.
  • Procesarea cererilor de credit, verificarea documentației necesare și asigurarea completitudinii acesteia.
  • Analiza eligibilității clienților pentru obținerea creditului și colaborarea cu instituțiile financiare partenere.
  • Menținerea unei comunicări eficiente cu clienții pe parcursul întregului proces de aprobare a creditului.
  • Respectarea procedurilor interne și a reglementărilor legale în domeniul creditării.
  • Monitorizarea și raportarea activităților de creditare către superiori.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, incluzând salariu fix, tichete de masa și bonusuri în funcție de performanță.
  • Oportunități de dezvoltare profesională într-o companie de top din retail.
  • Mediu de lucru prietenos și orientat spre dezvoltare personală.

Flanco este unul dintre cei mai mari retaileri de produse electronice și electrocasnice din România, cu o rețea extinsă de magazine și o prezență puternică online. Ne concentrăm pe oferirea unei experiențe de cumpărare excepționale și pe construirea unor relații durabile cu clienții noștri.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024