Gratis

Ofiter suport Retea SME

BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.
6 poziții

Candidatul Ideal

Asteptam de la tine:
Experienta bancara de cel putin 2 ani, preferabil pe o pozitie similara;
Cunostinte de analiza financiara in vederea consilierii clientului, a evaluarii situatiei financiare a acestuia si a intocmirii aplicatiei de credit;
Limba engleza – cel putin la nivel mediu;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Proactivitate;
Orientare spre client;
Orientare spre rezultate;
Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Misiunea ta:
Ofera suport in vederea realizarii obiectivelor financiare si de business specifice segmentului SME;
Ofera suport clientilor in ceea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀ce priveste produsele Bancii si pentru a rezolva cerintele/solicitarile acestora;
Acorda suport colegilor Manageri Relatii Clienti SME în furnizarea de servicii, determinarea structurii tranzactiei, vanzarea de produse catre clienti, colectarea documentelor;
Inregistreaza si actualizeaza situatiile financiare ale clienților, gestioneaza documentele primite de catre colegii Manageri Relatii clienti;
Responsabil pentru corectitudinea datelor prelucrate in aplicatiile/sistemele băncii;
Sprijina Managerii de Relatii clienti in efectuarea analizei financiare si in pregatirea propunerilor de credit, ce urmeaza sa fie trimise la Departamentul Analiza Credite;
Determina ratingul de credit al clientului in timpul analizei cererii de credit, precum și controlul partilor afiliate solicitantului cererii de credit.

Iți oferim:
Un pachet atractiv de beneficii;
Oportunitatea de a lucra intr-unul din cele mai mari si mai stabile grupuri financiar-bancare din lume;
O echipa deschisa privind initiativele de schimbare si imbunatatire

Consideram ca succesul nostru se datoreaza atat profesionistilor cu care lucram, cat si motivatiei si sentimentului de apartenenta la un Grup international. Punem pret pe dezvoltarea competentelor profesionale pentru atingerea obiectivelor, lucruri care duc la construirea unei relatii durabile cu clientii nostri, bazata pe incredere si calitatea serviciilor.

Intesa Sanpaolo Bank este subsidiara unuia dintre cele mai mari grupuri bancare din Europa și lider în Italia pe toate zonele de business (retail, corporate și wealth management). Grupul oferă servicii financiare către 20 milioane de clienți, printr-o rețea de peste 5.300 de unități teritoriale, având o prezență internațională strategică prin cele 12 subsidiare din țările din Europa Centrală și de Est, Orientul Mijlociu și Africa de Nord.

În Romania, Intesa Sanpaolo Bank se adreseaza atât clienților Corporate și IMM, cât și clienților persoane fizice. Banca finanțează antreprenori locali și străini, care doresc să își crească afacerea, oferindu-le acces nu doar la produsele și serviciile locale, ci si la oferta globală a unuia dintre cele mai solide grupuri financiare din lume.

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024