Gratis

Ofiter Suport Vanzari - BT Leasing Transilvania IFN SA

BT Leasing Transilvania IFN SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte post:
  • Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul financiar-bancar;
  • Capacitate de analiză, sinteză ;
  • Atentie la detalii;
  • Experienta in domeniul financiar/bancar/leasing reprezinta un avantaj;
  • Abilitati de comunicare si relationare.

Descrierea jobului

In ce consta activitatea?
  • Intocmeste ofertele de leasing;
  • Tine legatura cu clientii si cu furnizorii in vederea obtinerii documentelor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀necesare procesarii dosarului de finantare;
  • Analizeaza si intocmeste verificarile necesare conform procedurii, in vederea acordarii unui raspuns de finantare, clientului / furnizorului /vanzatorului;
  • Semneaza contractele de leasing;
  • Pregateste contractele de leasing in vederea efectuarii platii bunurilor catre furnizori (verificarea documentatiei contractuale, scanarea acesteia si salvarea in sistem, intocmirea opis-ului pentru plata, obtinerea tuturor acordurilor necesare platii, etc);
  • Colaboreaza direct cu echipa in care este alocat .;
  • Respecta procedurile interne;
  • Comunicare intensa (telefon, email) cu clientii, vanzatorii arondati in echipa si partenerii (furnizori, brokeri, intermediari, etc)

Ce oferim noi?
  • Mediu de lucru activ;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa proactiva;
  • Training pe produse , comunicare si proceduri necesare desfasurarii activitatii zilnice;
  • Salariu fix atractiv, bonuri de masa, bonus in functie de performante;
  • Posibilitatea de dezvoltare si avansare.

BT Leasing Transilvania IFN SA s-a constituit in iunie 1995, cu capital integral romanesc, este membra a Grupului Financiar Banca Transilvania si a fost gandita ca o alternativa a creditarii. Prin profesionalismul angajatilor si responsabilitatea asumata de a oferi solutii de finantare adaptate fiecarui client, BT Leasing si-a crescut continuu si constant numarul clientilor.
A finantat in cei 20 de ani de activitate peste 10.000 de clienti si a incheiat peste 20.000 de contracte.
Ofera profesionalism, solutii etice si adaptate nevoilor clientilor respectand toate standardele de calitate si performanta pentru serviciile oferite. Detine solutii tehnice complexe si dedicate activitatii de creditare, sisteme care asigura confidentialitatea, securitatea si back-ul informatiilor.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024