Gratis

Expert Achizitii Publice Senior

Tecnic Consulting Engineering Romania SRL

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare juridice/economice/tehnice;
Minim 10 ani experienta profesionala in domeniul achizitiilor publice.
Cunostinte de limba engleza – nivel avansat
Prezinta avantaj – experienta in proceduri pentru infrastructura - transporturi, constructii civile pentru tipuri de servicii de proiectare; supervizare; Design&Build;
Cunoasterea legislatiei romanesti si a procedurilor internationale (BEI, BERD, Banca Mondiala, UE, etc) aplicabile in domeniul achizitiilor publice;
Foarte bune cunostinte si abilitati de utilizare PC;
Excelente abilitati de comunicare;
Capacitatea de a respecta termene limita;
Capacitate de a lua initiativa;
Loialitate, implicare, ambitie, perseverenta;
Flexibilitate, adaptabilitate si atentie la detalii;

Descrierea jobului

Participarea la elaborarea ofertelor in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare;
Monitorizarea si urmarirea licitatiilor in derulare (clarificari, amanari, anulari, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄etc.);
Implicare in actualizarea bazei de date a proiectelor de interes;
Colaborarea cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele si informatiile necesare;
Analizarea tuturor componentelor/ cerintelor din Documentatia de atribuire
Identificarea si recrutarea expertilor solicitati prin Documentatie
Elaborarea solicitarilor de clarificari adresate autoritatii contractante;
Elaborarea raspunsurilor la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante in perioada de evaluare;
Intocmirea dosarului procedurii de achizitie publica;
Completarea formularelor aferente licitatiei, redactarea ofertei;
Intocmirea si verificarea dosarului administrativ al licitatiei publice;
Depunerea/ transmiterea catre autoritatea contractanta a documentelor solicitate pentru atribuirea contractului de achizitie;
Organizarea si arhivarea documentelor aferente activitatii desfasurate.
Urmarirea continua a modificarilor in legislatia privind achizitiile publice.

Beneficii:
Un mediu de lucru modern şi dinamic;
Condiţii foarte bune de lucru;
Sediu central;
Laptop și telefon de serviciu;
Salariu motivant;
Asigurare medicala privata.

TECNIC Consulting Engineering Romania SRL este o companie de inginerie ce oferă servicii excepționale pe Piața Est europeană încă din anul 2007, dedicându-si eforturile unei profunde înțelegeri a pieței și lucrului îndeaproape cu clienții, in vederea asigurării livrării proiectelor la timp, în limita bugetului și la cele mai înalte standarde.
Echipa noastră este formata din ingineri cu experiență și profesioniștii specializați în proiectare, management de proiect, managementul construcțiilor, supervizarea lucrărilor și inginerie a proiectelor mari de infrastructură, fiecare proiect purtând amprenta angajamentul nostru față de excelența în inginerie, devotamentul in a oferi servicii de înaltă calitate și a îndeplini nevoile clienților.
TECNIC Consulting Engineering Romania SRL este un nume cunoscut pe piața proiectelor de construcții datorita capacitații sale excepționale de a gestiona proiectele de infrastructura si construcții civile, având peste 16 ani de activitate de succes in acest sens.
Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră!
Pentru mai multe detalii te invităm să accesezi pagina noastră: https://tecnic.ro/
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024