Gratis

EXPERT ACHIZITII - FONDURI EUROPENE

EMAS BUSINESS CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Cunoscator al pietei serviciilor de consultanta fonduri europene, corelat cu buna cunoastre a legislatiei in domeniul achizitiilor publice, va intocmi oferte tehnice si financiare pentru clienti publici iar in unele cazuri si pentru clienti privati.In functie de context si dimensiunea valorica a achizitiei, va intocmi oferte pentru toate tipurile de achizitii publice – anunturi de participare, concursuri de solutii, cereri de oferta, cumparari directe.
  • Este necesara o experienta in domeniu de minim 1 an.
  • Cunoasterea sistemului electronic de achizitii publice - SEAP
  • Vizionar si creativ: abilitatea de a identifica clienti si proiecte in domenii de nisa;
  • Gandire pozitiva si atitudine optimista;
  • Un bun coordonator;
  • Abilitati bune de negociere si comunicare, cu putere mare de convingere;
  • Punctual, serios si respectuos;
Activitati de baza:
  • Identificarea si Participarea cu oferte in cadrul procedurilor de achizitii publice.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Asigura suport echipei de vanzari in ceea ce priveste intocmirea ofertelor pentru toate tipurile de achizitii;
  • Urmareste anunturile ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de participare publicate pe site-urile de specialitate precum SEAP;
  • Selecteaza procedurile de interes si analizeaza documentatiile specifice (fisa de date, caiete de sarcini, formulare, contract etc);
  • Propune participarea pentru acele proceduri la care societatea este eligibila;
  • Coordoneaza procesul de pregatire a documentelor pentru participarea la proceduri;
  • Colaboreaza cu personalul companiei pentru analizarea caietelor de sarcini si intocmirea ofertelor tehnice si financiare;
  • Elaboreaza ofertele tehnico-financiare in vederea participarii la licitatii;
  • Intocmeste documentatia de calificare, propunerea tehnica si propunerea financiara pentru participarea la licitatii;
  • Mentine legatura cu societatile de asigurari in vederea obtinerii politelor pentru garantiile de participare la licitatii;
  • Identifica si stabileste partenerii finali cu care se va participa la licitatii, inclusiv forma comerciala de colaborare – asociat, subcontractant, tert sustinator etc;
  • Pe domeniile de interes ale firmei, identifica si recruteaza expertii independenti cu care se va participa la licitatii;
  • Negociaza si stabileste cu acestia preturilor pentru ofertele tehnico-financiare dar si a termenilor contractuali;
  • Depune si prezinta ofertele in cadrul procedurilor;
  • Raspunde la solicitarile de clarificari din partea autoritatilor contractante;
  • Mentine legatura cu autoritatile contractante pe tot parcursul derularii procedurilor;
  • Coordoneaza semnarea contractelor cu autoritatile contractante;
  • Monitorizeaza pe tot parcursul derularii contractului respectarea prevedrilor contractuale de catre companie;
  • Mentine legatura cu autoritatile contractante cu scopul de a imbunatati relatiile de colaborare dintre cele doua parti;
  • Intocmeste o baza de date cu toate procedurile la care a participat compania;
  • Intocmeste rapoarte specifice cu privire la statusul licitatiilor la care compania a participat si licitatii viitoare (acolo unde este cazul);

Beneficii:
  • Salariu peste media pietei;
  • Al 13-lea salariu oferit de Craciun, pentru un an integral de activitate in cadrul societatii;
  • Asigurare medicala la clinicile MedLife;
  • Bonusuri oferite periodic in functie de performante;
  • Renegociere anuala a salariului;
  • Renegocierea salariului dupa primele 3 luni (perioada de proba).

Activitatea principală a companiei este de a identifica soluţii de finanţare nerambursabilă (din fonduri europene, nationale si internationale) pentru clienţii săi şi, totodată, de a genera proiecte finanţate cu fonduri nerambursabile.Valoarea EMAS este dată atât de experienţa expertilor în domeniul fondurilor structurale la nivel naţional şi internaţional, dar şi de internaţionalizarea serviciului de consultanţă prin extinderea companiei la Bruxelles.
Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024