Gratis

Economist / Contabil

Gruber Logistics SRL

Candidatul Ideal

Studii economice superioare;

Experienta anterioara pe un post similar – minim 2 ani;

Cunostinte de contabilitate; cunosterea legislatiei financiar-contabile;

Cunostinte avansate de utilizare Excel;

Cunostinte utilizare SAGA – constituie un avantaj;

Capacitatea de a indeplini responsabilitati repetitive si activitati ad-hoc;

Spirit analitic si atentie la detalii; orientare spre obiective; respectarea termenelor;

Abilitati de comunicare; corectitudine si seriozitate.

Cunoștințe lingvistice: limba engleză

Descrierea jobului

Inregistrarea la timp si corect a informatiilor contabile, folosind documentele justificative;

Efectuarea periodica a confirmărilor de sold cu partenerii ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄(clienți, furnizori);

Asistarea in pregătirea rapoartelor financiare si a altor documente necesare;

Participarea la pregatirea documentelor specifice solicitate de auditorul financiar extern si organele de control;

Colaborarea cu echipa pentru a îmbunătăți procesele de facturare si contabilitate primara;

Arhivarea electronica si fizica a documentelor;

Gruber Logistics Srl si Gruber Logistics Shared Services sunt filialele din Romania ale Grupului Italian de transport Gruber Logistics Spa, companie cu 80 de ani de experiență in servicii logistice și transport internațional de mărfuri in Uniunea Europeană si nu numai.

Publicat 5 Oct. 2024 Reactualizat 19 Oct. 2024 Expiră 4 Nov. 2024