Gratis

Economist - Contabil

Finaco S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de lunga durata cu profil economic finalizate
  • Membru C.E.C.C.A.R., alte calificari profesionale (constituie avantaj)
  • Cunoasterea principalelor acte normative ce reglementeaza domeniul economic si, implicit, cel fiscal
  • Experienta minima in domeniu de 3 ani
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Experienta in utilizarea aplicatiilor Ciel/NextUp, Navision/BC si a platformelor e-Transport si e-Factura
  • Utilizare pachet Office 365
  • Capacitate de prioritizare, planificare, proactiv, capacitate de invatare si adaptare

Descrierea jobului

Economistul are, in principal, urmatoarele atributii:
  • Intocmirea Balantei de verificare a conturilor, a registrelor contabile si a declaratiilor fiscale
  • Intocmirea pachetului de raportare financiara pentru management ( Bilant, Cont de Profit si Pierdere, alte situatii convenite)
  • Asistenta si consultanta pentru clienti privind aspecte de natura contabila si fiscala
  • Intocmirea si inregistrarea bilantului anual si semestrial
  • Asistenta acordata clientilor cu ocazia auditului financiar si a inspectiilor fiscale
  • Participare in cadrul unor proiecte de revizie contabila, consultanta fiscala si expertize
  • Comunicare clienti: lb.romana, lb. engleza.

​Beneficii acordate:
  • cursuri de formare profesionala
  • tichete de masa
  • decontare abonament transport
  • decontare activitati sociale si culturale
  • abonament servicii medicale

Înfiinţată în anul 2003 de către un grup de profesionişti contabili, FinACo a devenit una dintre companiile apreciate de profil din judeţul Cluj pentru serviciile oferite mediului de afaceri.

Indiferent de mărimea companiei sau de domeniul în care aceasta activează, de fiecare data, în proiectele în care suntem implicaţi, respectam principiile şi valorile profesiei noastre si oferim cele mai bune soluţii.

Valorile pe care le respectăm şi în care credem,

competenţă, independenţă, implicare, oamenii contează,

ne ghidează în munca noastră de zi cu zi pentru a ne îndeplini cu succes fiecare proiect.

Daca crezi ca este job-ul potrivit pentru tine, ne poti contacta si la adresa de email: office@finaco.ro.
Mai multe detalii despre noi poti gasi pe site-ul nostru: www.finaco.ro.

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 25 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024