Gratis

DIRECTOR GENERAL

SOCIETATEA PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI DOLJ S.A.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Consiliul de Administratie al SOCIETATII PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI DOLJ S.A, asistat de Federatia Patronatelor din Regiunea Oltenia, - persoana juridica specializata in recrutarea resurselor umane anunţă demararea procedurii legale de selecție a candidatilor în vederea ocuparii funcţiei de Director General al SOCIETATII PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI DOLJ S.A,în conformitate cu prevederile OUG 109/2011 privind guvernanţa corporativă a intreprinderilor publice, aprobată de Legea nr. 111/2016, astfel cum a fost modificată și completată ulterior, inclusiv prin Legea nr. 187/2023 și Legea nr. 296/2023, HG. nr. 639/2023, Legea nr. 31/1990.
Condiţiile şi criteriile de participare/selecţie se găsesc pe pagina de web.

Descrierea jobului

Documentele solicitate prin prezentul anunț vor fi depuse sau expediate prin curier/poștă, pe suport hârtie, cu confirmare de primire, în ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈plic închis şi sigilat pe care se va menţiona: „CANDIDATURĂ PENTRU FUNCTIA DE DIRECTOR GENERAL AL SOCIETATII PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI DOLJ S.A / NUME, PRENUME SI DOMICILIUL CANDIDATULUI “ , la registratura SOCIETATII PENTRU LUCRARI DE DRUMURI SI PODURI DOLJ S.A , din Craiova, judetul Dolj in zile lucrătoare, de luni pana joi , între orele 09.00-15.00 respectiv vineri între orele 09.00-12.00 . Data si ora limita de primire 14.11.2024 ora 10.00. Dosarul in format electronic se trimite scanat și pe adresa de e-mail a expertului independent – Asociatia Federatia Patronatelor din Regiunea Oltenia.

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024