Gratis

COORDONATOR LOGISTIC

XPLICIT BABY S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe:
- Experiență anterioară în coordonarea logistică.
- Cunoștințe solide despre transport și logistică.
- Abilități excelente de organizare și comunicare.
- Capacitate de a lua decizii rapide și eficiente.
- Cunoștințe de operare PC (MS Office, softuri de logistică).

Descrierea jobului

Descrierea postului:
În calitate de Coordonator Logistic, vei avea rolul de a organiza și gestiona operațiunile logistice zilnice, asigurând eficiența ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀și calitatea serviciilor oferite.

Responsabilități principale:
- Coordonarea și monitorizarea activităților logistice zilnice.
- Planificarea și optimizarea rutelor de transport.
- Asigurarea colectării și livrării tuturor mărfurilor la timp, în conformitate cu solicitările clienților și respectarea strictă a regulilor și standardelor rețelei.
- Gestionarea relațiilor cu clienții și cu ceilalți membri ai rețelei.
- Gestionarea echipei de șoferi și a personalului din depozit.
- Supravegherea corectă a manipulării și stocării mărfurilor pentru a preveni deteriorările.
- Supravegherea încărcării corecte a vehiculelor, asigurând că mărfurile colectate sunt direcționate către hub-urile corespunzătoare.
- Asigurarea scanării corecte a paleților pentru actualizarea precisă și în timp real a statusurilor partidelor de marfă în sistem.
- Verificarea corectitudinii informațiilor declarate în sistem referitoare la dimensiunile și greutatea paleților și înregistrarea în sistem a oricăror discrepanțe identificate.
- Asigurarea conformității cu procedurile de siguranță și reglementările în vigoare.

Ce oferim:
- Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență.
- Mediu de lucru dinamic.
- Oportunități de dezvoltare profesională.
- Program de lucru flexibil.

Dacă ești o persoană organizată, proactivă și pasionată de logistică, te așteptăm în echipa noastră!

Alto Systems SRL, membru al Pallex România, angajează Coordonator Logistic!

Cine suntem?
Alto Systems face parte din rețeaua Pallex România și oferă servicii de transport și logistică la nivel național și internațional. Suntem o echipa dinamica și ne propunem să oferim soluții logistice eficiente și de încredere clienților noștri.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 10 Oct. 2024