Gratis

Asistent Logistica

NETWORK ONE DISTRIBUTION

Candidatul Ideal

- bune abilități de comunicare scrisă și orală
- muncă în echipă
- găsirea rapidă a soluțiilor
- amabilitate și atitudine pozitivă
- cunoștințe SAP (un avantaj)

Descrierea jobului

1. Asigură relaţia cu furnizorii externi în probleme de import-export
Asigură relaţia directă în probleme de import-export cu furnizorii alocaţi
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Analizează şi asigură implementarea procedurilor de lucru impuse de furnizorii externi
Reprezintă firma în relaţia cu furnizorii externi în probleme de import-export

2. Efectuează operaţiunile logistice ale firmei
Asigură logistica în relaţiile companiei cu alte firme
Asigura livrarea in bune conditii a transporturilor interne si externe catre/de la clienti, furnizori, persoane fizice etc
Asigura relatia directa cu firmele de transport si casele de expeditii
Asigură respectarea regulilor de întocmire a documentelor specifice marfii

3. Organizare operaţiunile vamale
Organizează operaţiunile vamale
Asigură efectuarea corectă şi la timp a calculului taxelor vamale
Asigură relaţia cu organele vamale, comisionari vamali şi firme de transport
Asigură documentatia necesara vamuirii marfii

4. Efectuează programarea descărcărilor de marfă ale companiei
Asigură relatia directă dintre departamenul de achizitii, transportator , furnizori și depozit în vederea programărilor descarcarilor de marfă
Analizează şi asigură implementarea procedurilor de programare a descărcărilor de marfă
Întocmeste în SAP codul ‘Inbound delivery’ aferent fiecărei descărcări de marfă, pentru recepționarea acesteia
Elaborează un raport de urmărire a descarcarilor de marfă si probleme aparute în procesul de avizare a livrărilor și cel de descărcare

Network One Distribution e pe piata de distributie inca din 2002 iar drumul a fost o aventura inca de la inceputuri. Credem in oameni si in valoarea livrarii unui serviciu de calitate catre clienti, parteneri si angajati. Tinem pas cu schimbarile si inovatiile aparute si ne ridicam la cele mai exigente cerinte. Ne dedicăm eforturile pe dezvoltarea unui business sănătos, urmând un model viabil pe termen lung pentru noi și partenerii noștri.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024