Gratis

Contabil Senior

Legend Airlines S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Contabil Senior talentat și dedicat pentru a se alătura echipei Legend Airlines.
Dacă aveți o experiență solidă în domeniul contabilității și sunteți pasionat de cifre și analiză financiară, aceasta este o oportunitate excelentă.
Studii economice superioare
Cunostinte privind legislatia financiar–contabila in vigoare
Cunostinte foarte bune ale pachetului Microsoft Office, in special Excel
Foarte bune cunostinte de lucru in Saga si Ciel
Experienta contabilitate si salarizare minim 5 ani
Abilitati de comunicare, relationare, planificare si management al timpului
Atentie la detalii, responsabilitate, rezistenta la stres, gandire analitica si sintetica
Fire dinamica, flexibila, bine organizata, cu dorinta de a invata si capacitate de a lucra in echipa
Limba Engleza - nivel avasat

Descrierea jobului

Verificarea Registrului de vanzari si de cumparari (corelarea acestuia cu decontul TVA);
Inregistrarea/ validarea în contabilitate a operațiunile financiar-contabile;
Realizeaza ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄reconcilieri cu toti partenerii;
Analizeaza principalele conturi (furnizori, clienți) cu scopul de a urmări coerența acestora și de a justifica soldurile;
Menține contact permanent cu furnizorii de servicii
Urmareste corespondenta si arhiveaza documentele contabile (format fizic si electronic)
Se asigura ca toate inregistrarile contabile au documente justificative si detin aprobarile necesare inainte de inregistrarea in programul de contabilitate
Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea solutionarii si clarificarii diverselor situatii privind documentele contabile / financiare
Intocmire declaratii Statistica si BNR
Corespondenta cu clientii pentru verificarea fiselor de parteneri, confirmarea soldurilor, efectuarea compensarilor si inregistrarea provizioanelor;
Verifica situatia clientilor: facturi neincasate, retururi, alocari de discounturi etc
Opereaza extrasele bancare in sistemul contabil
Pregateste fisierele de plata furnizori, taxe, diurne, deconturi
Participa la realizarea inventarelor
Intocmeste necesarul de consumabile pentru companie
Respecta procedurile si strategiile stabilite in cadrul companiei
Respecta toate termenele comunicate de superiorul direct
Executa alte task-uri desemnate de superiorul direct, in termenul mentionat de acesta

Legend Airlines is an EU registered airline, established in 2020 and based in Bucharest, Romania. Our fleet consists of Airbus A340 family aircraft, the only ones available in Romania and ready for charter and ACMI flights.
Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024