Gratis

Contabil Senior

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Studii liceale sau superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
  • Experienta de minim 4 ani pe un post similar – experienta intr-o firma de contabilitate constituie un avantaj;
  • Bune cunostinte utilizare PC, viteza la inregistrarea documentelor;
  • Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
  • Persoana ordonata, comunicativa, obisnuita cu lucrul in echipa, atenta la detalii, rezistenta la stres;
  • Cunoasterea programului de contabilitate Saga;
  • Se impune prezenta zilnica la birou, cu program full-time.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor primite de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄la client;
  • Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
  • Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
  • Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, regleaza dupa caz balantele de verificare lunare;
  • Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
  • Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea acestora;
  • Intocmeste declaratii TVA, Intrastat, mediu, impozit, bilanturi;
  • Tine evidenta mijloacelor fixe;
  • Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
  • Elaboreaza situatiile financiare lunare si semestriale ale clientilor;
  • Verifica modul in care se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din contabilitate;
  • Intocmeste raportari speciale pentru clienti;
  • Mentine legatura cu clientii repartizati.

Beneficii:
  • Buget salarial intre 4.500-5.500 lei net
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • 5 zile la alegere work from home;
  • Buget de apa si cafea;
  • Iesiri in oras cu echipa;
  • Acces la frigider, aparat de cafea si apa;
  • Lucru intr-un mediu profesionist;
  • Participarea la cursuri profesionale de contabilitate, fiscalitate, etc.

Descrierea companiei:

Cabinetul nostru de contabilitate este format din experți contabili, contabili cu experiență si inpectori de Resurse Umane, membru al Corpului Experților Contabili și al Contabililor Autorizați din România, ce oferă servicii complete de contabilitate și consultanță financiară pentru companii.
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.