Gratis

Contabil senior

iCredit Romania

Candidatul Ideal

Cerințe:

Minim 5 ani de experiență pe inchideri lunare de balanta, reconcilieri, declaratii ANAF si orice alte verificari specifice inchiderii de luna
Reprezintă un avantaj aplicabilitate IFRS 16. IFRS 9 si experiență precedentă in cadrul IFN
Cunoștințe Excel la nivel avansat
Limba engleză minim nivel mediu
Program full time birou

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile alocate;
Verifica si monitorizeaza respectarea reglementarilor interne si ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂cerintelor legale aplicabile, in sfera de competenta;
Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor si balantei lunare;
Raspunde de intocmirea si depunerea in termenele legale a declaratiilor de impozite si taxe si a situatiilor financiare lunare si anuale.

Beneficii:

Pachet de remuneratie atractiv;
Extrabeneficii salariale: (Abonament servicii medicale Regina Maria, Tichete de masa, Decontare transport);
Evenimente corporate si teambuilding;
Programe de training.

iCredit este o instituție financiară nebancară care face parte din Management Financial Group, unul dintre liderii serviciilor financiare nebancare din Europa Centrală și de Est. În cei 12 ani de activitate în România, iCredit a oferit peste 700.000 de credite rapide.

Echipa noastră este formată din peste 1500 de colegi, angajați și colaboratori ce activează în sediul central din București și în cele peste 110 de puncte de lucru din țară.

Oferim angajaților noștri un pachet complet de beneficii salariale și extrasalariale și îi susținem în procesul lor de dezvoltare profesională prin mentorat, programe de training și cursuri specializate.

Prin înregistrarea CV-ului, sunteți de acord ca EAM să prelucreze datele dvs. cu caracter personal în scopul recrutării de personal. Potrivit legislației aplicabile, aveți dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. cu caracter personal, rectificarea, restricționarea, ștergerea și portabilitatea acestora, dreptul de a vă opune prelucrării, precum și dreptul de va retrage consimțământul (dacă prelucrarea se efectuează în baza acestui temei), trimițându-ne o cerere la email recrutare@icredit.co.ro. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către EAM găsiti pe https://icredit.ro/termeni-generali#Politica-de-protectie-a-datelor.

ALATURA-TE ECHIPEI NOASTRE! Aplica acum la unul dntre joburile iCredit si noi abia asteptam sa te cunoastem!

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 26 Iul. 2024