Gratis

Tourism Area Sales Manager-Zona Est

TRAVEL BRANDS S.A.

Candidatul Ideal

Ce ne dorim noi ?
  • Sa ai experienta anterioara in vanzari si turism;
  • Sa ai excelente abilitati de coodonare, comunicare si management al echipei;
  • Sa ai abilitati de negociere si planificare;
  • Sa cunosti industria turismului si produsele aferente;
  • Sa ai abilitati de planificare strategica a echipelor si vanzarilor;
  • Sa fii orientat spre rezultat si vanzare;
  • Sa ai capacitate de organizare si respectare a termenelor limita;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate de deplasare;
  • Limba engleza avansat.

Descrierea jobului

Ce vei face tu?
  • Vei coordona activitatea de vanzari a agentiilor alocate din zona de est a tarii;
  • Vei ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄stabili planurile de vanzari si indeplinirea KPI stabiliti la nivelul zonei si a agentiilor;
  • Vei urmari realizarea obiectivelor de vanzari, impreuna cu managerii de agentii din subordinea ta;
  • Vei monitoriza permanent nivelul vanzarilor realizate si vei lua masuri pentru imbunatatirea rezultatelor obtinute;
  • Vei fi responsabil de rezultatul profitabilitatii pentru fiecare agentie in parte;
  • Vei coordona personalul din subordine in ceea ce priveste programul de lucru si concediile de odihna;
  • Vei urmari respectarea tuturor procedurilor de lucru, intelegerea si implementarea acestora;
  • Te vei asigura ca echipa pe care o conduci are o mentalitate orientata spre rezultat, viziuni si valori in concordanta cu cele ale companiei;
  • Vei fi responsabil cu indeplinirea sarcinilor administrative (dezvoltarea retelei de agentii, negocierea chiriilor, pastrarea agentiilor actuale in conformitate cu manualul de brand);
  • Vei vizita regulat (conform planului de deplasare) agentiile de care raspunzi, vei mentine, dezvolta si vei stabili relatii noi cu partenerii existenti (in special cu proprietarii de spatii) si cei noi;
  • Vei reprezenta compania in relatiile comerciale precum si in cele cu reprezentantii organelor de control (dupa caz), etc.;
  • Vei urmari activitatea concurentilor din zona alocata si vei propune masuri de imbunatatire a activitatii.

Ce beneficii iti oferim?
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Tichete de masa;
  • Bonus calculat in functie de performante;
  • Tarife preferentiale pentru vacantele achizitionate;
  • Abonament Bookster.

LOCATII: BUCURESTI SI IASI

Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

“Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link:
https://www.dertour.ro/prelucrare-date-caracter-personal pentru a va informa despre modul in care DER Touristik prelucreaza datele dvs. personale.
* Vor fi contactati doar candidatii selectati.”
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024