Gratis

Manager Zonă/Area Sales Manager

HUNNEBECK ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Area Sales Manager dinamic și orientat către rezultate, pentru a extinde relațiile de afaceri cu clienții existenți și a contribui la dezvoltarea activităților noastre prin achiziționarea strategică de noi proiecte. Cu expertiza ta în vânzări și colaborarea cu echipa de suport tehnic, vei sprijini realizarea cu succes a proiectelor de construcții ale clienților noștri.

Ești candidatul ideal dacă ai:
  • Diplomă în inginerie civilă, CFDP, hidrotehnică sau o calificare comparabilă (de exemplu, formare profesională în construcții cu calificări suplimentare precum tehnician în construcții sau șef de echipă).
  • Experiență anterioară în vânzarea de produse tehnice complexe, preferabil în domeniul construcțiilor.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Capacitatea de a gândi într-o manieră strategică, analitică și structurată.
  • Afinitate pentru vânzări și talent pentru dezvoltarea de noi oportunități de afaceri.
  • Responsabilitate personală și capacitatea de a interacționa la diverse niveluri de comunicare.
  • O atitudine pozitivă, ești motivat, determinat și orientat către obținerea de rezultate.
  • Cunoștințe de operare MS Office.
  • Permis de conducere cat. B valabil.

Descrierea jobului

Responsabilități cheie:
  • Extinderea relațiilor de afaceri cu clienții actuali și dezvoltarea de noi oportunități.
  • Prezentarea companiei, produselor și ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀serviciilor către potențialii clienți.
  • Negocierea profesională a contractelor pentru închirierea și vânzarea soluțiilor noastre pentru industria construcțiilor (cofraje, sisteme de siguranță, schele și cofraje pentru lucrări de infrastructură).
  • Îndeplinirea indicatorilor de performanță.
  • Colaborarea cu departamentul tehnic pentru realizarea ofertelor tehnice optime.
  • Monitorizarea contractelor (stocuri, comenzi, garanții, vizite în șantier, încasări, retururi, închiderea contractelor).
  • Contribuția activă la succesul proiectelor de construcții în colaborare cu echipa de suport tehnic.

Beneficii:
  • Pregătire intensivă și programe de dezvoltare profesională continuă.
  • Management flexibil al timpului și echilibru optim între viața profesională și personală.
  • Sistem de remunerare competitiv.
  • Atmosferă de lucru colegială, modernă și deschisă, cu suport constant din partea echipei.

Hünnebeck România aduce în țara noastră tradiția companiei germane al cărei nume îl poartă, activă pe piața echipamentelor de construcții din Europa încă din 1929. Totodată, societatea noastră este filială cu drepturi depline a corporației BrandSafway- furnizor principal de servicii de specialitate pentru piețele internaționale de energie, de industrie și pentru piețele de infrastructură din întreaga lume.

Ca parte a grupului de firme BrandSafway, vă oferim toate avantajele unei rețele mondiale cu peste 360 de sucursale și 40.000 de angajați.

Hünnebeck România oferă o gamă largă de sisteme de cofrare și eșafodaj: cofraje pentru pereți și planșee, sisteme pentru asigurarea securității muncii și sisteme de susținere destinate unui număr mare de aplicații în infrastructură, construcții civile și rezidențiale, comerciale și industriale. Totodată, asigurăm servicii de consultanță tehnică, logistică pe șantier, servicii de curățare și reparare, asistență în șantier. De asemenea, punem la dispoziție clienților sistemele noastre sigure de schele pentru a asigura accesul la înălțime.

Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024