Gratis

Terapeut ABA (cu sau fara experienta) de Weekend

TERAPEUTICA
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm absolvent/ă sau student/ă a Facultății de Psihologie sau Psihopedagogie Specială, cu sau fără ︀️︃︈︌︇︃︍​︂︆︄︆​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂experienta, care să lucreze in WEEKEND (sâmbătă şi duminică) ca terapeut ABA cu o fetiță de 5 ani veselă și sensibilă aflata pe spectrul autist, dar recuperata in proportie mare datoritas efortului de pana acum.

Persoana trebuie să fie cu o inima buna, nefumătoare, punctuală, energică, cu o fire pozitivă, veselă, extrem de distractivă, vorbăreaţă, dezinvoltă, răbdătoare, perseverentă, cu idei flexibile, să iubească să lucreze cu copiii, fără reţineri în "a se prosti" în faţa unui copil si care să fie dedicată atât fetiței cât și studiului.

Descrierea jobului

Programul de lucru este part-time, de 6 ore / zi, sâmbătă şi duminică, pe schimburi, la domiciliul familiei din ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀zona ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄centrală a Clujului, de la ora 8:00 la ora 14:00 sau 14:00 la 20:00, alternativ. De asemenea, terapeutul va trebui sa participe saptamanal, la 4 ore de training profesional asigurat gratuit de familie intr-un interval stabilit de comun acord.
Echipa de weekend va fi formată din doi terapeuţi care vor avea următorul program:
  • Terapeut 1: Sâmbătă: 8:00-14:00, Duminică: 8:00-14:00
  • Terapeut 2: Sâmbătă 14:00-20:00 Duminică: 14:00-20:00
Schimburile de tură se vor face săptămânal: o săptămână Terapeut 1 va fi schimbul 1, următoarea săptămână Terapeut 1 va fi schimbul 2.
Programul de lucru cuprinde lucrul unu la unu cu fetiţa sub supravegherea atentă a părinţilor care sunt pregătiţi în domeniu (cu atestate in Analiza Comportamentala în domeniul recuperării), atat in camera de terapie cât și înafară - ieşiri cu fetiţa in parcuri, grădina botanică, ferma de animale, mall-uri, mers pe jos și cu maşina familiei etc. (toate deplasările si biletele fiind suportate de familie) Activitatea se va desfașura în cadrul Asociației Terapeutica sub forma unui contract de Voluntariat sau contract de munca, după caz.
Familia oferă 25 lei pe oră, net, suma destinata pentru acoperirea nevoilor terapeutului.
Terapeutului i se va da sansa sa lucreze si in deplasari in Paris la Disneyland, Arad sau concediile familiei cu toate cheltuielile acoperite si cu plata orelor.

Asociaţia Terapeutica şi-a propus ca scop pe termen mediu recuperarea din spectrul autist a fetiţei unei familii din Cluj. Activitatea se desfasoara la domiciliul acestei familii din centrul Clujului.
Asteptăm CV-urile celor interesati si avem rugamintea ca CV-ul să cuprindă o poză recentă.
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024