Gratis

Tehnoredactor secretar birou notarial

TIȘE I. MĂDĂLINA-IOANA - NOTAR PUBLIC

Descrierea jobului

BIROU NOTARIAL angajează secretar/ tehnoredator pentru perioada nedeterminata.
Candidata/ul necesită aptitudini în: tehnoredactarea de acte notariale, servicii de secretariat, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁interogarea și înscrierea în registrele notariale electronice, operarea în sistemul electronic de cadastru și publicitate imobiliară. Studiile superioare in domeniul juridic reprezinta un avantaj.

Responsabilități:
- Operarea în sistemele electronice notariale și E-terra!
- Redactarea de contracte de vânzare/ donație/ întreținere, soluționarea dosarelor succesorale, divorțurilor, redactarea de declarații, procuri, si efectuarea copiilor legalizate, sub îndrumarea notarului public;
- Preluarea clienților și a documentelor, relaționarea cu aceștia și cu diverse instituții abilitate (Cadastru, Primării, Autoritatea Tutelară, etc.);
- Pregătirea dosarelor, analiză si research în domeniul legislativ și alte operațiuni specifice activității notariale;

Biroul notarial este în curs de deschidere și are nevoie de o persoană de echipă, amabilă și implicată.
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024