Gratis

Secretar - Secretara

Birou Executor Judecatoresc Tarean Calin

Candidatul Ideal

- absolvent facultate de drept constituie un avantaj;
- capacitate de însuşire rapidă a informaţiilor;
- viteza mare de tehnoredactare;
- atenţie sporită la detalii;
- disponibilitate la program de lucru prelungit;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi prioritizarea activităţilor, adaptabilitate, eficienta;
- integritate morală;
- buna utilizare a limbii române (scris şi vorbit);
- abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
- dorinta de a lucra in echipa pe termen lung

Descrierea jobului

Activitatea angajatului se va desfăşura in principal la sediul biroului şi va consta în gestionarea dosarelor de executare şi întocmirea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂procedurilor specifice, în termen şi cu respectarea dispoziţiilor legale.

Punerea in executare a dispozitiilor cu caracter civil din titlurile executorii .
Notificarea actelor judiciare si extrajudiciare .
Comunicarea actelor de procedura .
Recuperarea pe cale amiabila a oricarei creante .
Aplicarea masurilor asiguratorii dispuse de instanta judecatoreasca .
Constatarea unor stari de fapt in conditiile prevazute de Codul de procedura civila
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024