Gratis

Tehnician Mentenanta Utilitati

SONACA AEROSPACE TRANSILVANIA

Candidatul Ideal

Profil&Cerinte:

• absolvent de studii medii cu specializare tehnică
• experienta pe o pozitie similara – 3 ani
• abilitati necesare: mecanice – sudura PE, PP, PVC ; sudura metal ; taiere metal/plastic ; utilizare scule de mana/electrice
• sunteți familiarizat cu echipamentele de producție, schemele electrice, pneumatice si detineti cunostinte de baza despre :
- hidraulica – apa ( pompe, incalzire, tratare, paramentri)
- circuite hidraulice ulei (pompe, presiuni si regimuri functionale, automatizari, valve, robineti, actionari
- pneumatica ( principii, actionari pneumatice, cilindrii, motoare, valve, reglaje de debit si presiune, control)
• sunteți riguros, perseverent și precis
• sunteți orientat spre identificarea solutiilor
• cunoașterea limbii engleze tehnice constituie un avantaj

Descrierea jobului

Rol:

Misiunea dumneavoastră este asigurarea functionalitatii echipamentelor prin întreținere preventivă și curativă pentru a menține un nivel de fiabilitate ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄a echipamentelor.

În acest scop, veți fi responsabil pentru:
• implementarea planurilor de mentenață
• analiza echipamentelor și a datelor de intervenție
• propunerea de îmbunătățiri tehnice (proceduri, lucrări de îmbunătățire)
• asigurarea suportului pentru prima linie de interventie
• verificarea aplicării măsurilor de siguranță pentru protejarea oamenilor, a echipelor și a mediului
• efectuarea de întreținere continuă a instalației și finalizarea reparațiilor la echipamente
• repararea utilajelor, instalațiilor sanitare, încălzirii și cablajelor
• instalarea si efectuarea testelor de diagnosticare pe sisteme mecanice
• inspectarea clădirilor și echipamentelor pentru a confirma standardele de siguranță
• efectuarea inspecțiilor și procedurilor de întreținere preventivă pentru toate instalațiile și echipamentele din sfera sa de responsabilități și să mențină evidența acestor inspecții
• inspectarea infrastructurii de utilități și raportarea oricăror deficiențe și asigurarea respectării standardelor actuale și actualizarea și menținerea bazei de date cu informații despre utilități

Ce oferim:

• Poziție interesantă și provocatoare în cadrul unei organizații profesionale, internaționale.
• Un pachet salarial competitiv, în conformitate cu experiența dumneavoastră și cu așteptările companiei.
• Diverse oportunități de dezvoltare personală și profesională, formare și învățare continuă.
• O poziție permanentă într-o companie cu o puternică identitate corporativă și scop.
• Cultură excelentă a companiei într-o echipă tânără și dinamică

Sonaca Aerospace Transilvania is a subsidiary of the global Belgian company Sonaca, present in Romania since 2015 and active in the production and assembly of components for aircraft wings.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024