Gratis

SPEIALIST ACHIZITII JUNIOR

URBIO

Candidatul Ideal

- Studii superioare cu diplomă de licență sau echivalentă;
- Abilitati de lucru Microsoft Office, internet, e-mail communication;
- Engleza ︇︆︈︅︋︁︇︉​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎nivel mediu (B1+);
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Gestionarea unei parti a portofoliului de furnizori pentru achizitiile interne necesare departamentelor companiei;
- Urmarirea expedierii comenzilor de la ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁furnizori;
​︈︆​︆︈​︈︇- Asigurarea conformitatii dintre termenii agreati si conditiile comenzilor de achizitii;
- Analiza pe stocuri pentru a identifica stocuri cu rulaj lent si propuneri pentru imbunatatatire;
- Introduce si creeaza tichete de plata pentru facturile de marfa primite si actualizeaza datele din sistemul de gestiune;
- Asigurarea preciziei și integrității datelor introduse în sistem;
- Ofera suport colegilor din departamentul de achizitii in traducerea documentelor aferente importurilor care trec prin procesul vamal (factura, packing list si orice alte documente solicitate de catre declaranul vamal);
- Traduce toate documentele de conformitate aferente produselor achizitionate ( declaratie de conformitate, fise tehnice, instructiuni de utilizare / depozitare);
- Participa activ la rezolvarea sarcinilor echipei si colaborarea cu restul colegilor din echipa.

Înființată în anul 2013, Urbio este o companie românească cu capital privat, formată dintr-o echipă naţională de specialişti, cu o vastă experienţă în domeniul energetic și IT&Services, demonstrată prin numeroase proiecte implementate în ultimii 8 ani.

Viziunea noastră este de a oferi soluții alternative la sistemele de energie tradițională și eficientizarea iluminatului stradal. Suntem specializați în dezvoltarea sistemelor fotovoltaice, sistemelor solare și cele eoliene, folosite pentru a crea infrastructuri urbane durabile, ecologice și interconectate la nivel național.

Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 7 Iul. 2024