Gratis

Specialist resurse umane - Perioada determinata

Regia Autonoma Monetaria Statului

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta; constituie avantaj detinerea ︊︁︀︃︅︂︍︌​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎unei diplome de licenta in domeniul managementului resurselor umane sau juridic;
- experienta profesionala - vechime minima: cel putin 5 ani in domeniul resurselor umane;
- minim 3 ani experienta in domeniul salarizarii.
- este apt din punct de vedere medical pentru exercitarea profesiei; aceasta conditie se dovedeste cu certificat medical eliberat in conditiile legii;
- cunostinte aprofundate in domeniul legislatiei muncii.
- cunostinte de limba engleza nivel mediu.
- abilitati avansate de operare MS Office: Excel si Word.
-persoana energica, ordonata, riguroasa, rabdatoare, responsabila, cu spirit de echipa și dornica de a progresa.

Aptitudini:
- inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- capacitate de organizare a activitatii;
- capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta;
- corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii.

Descrierea jobului

Principalele atributii si responsabilitati:
- intocmeste si gestioneaza documente si situatii aferente relatiilor de munca;
- opereaza in softul HR ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︈︂​︂︀︈​︁︈︃​︂︅︃evidenta timpului lucrat de salariati (pontajul zilnic);
- relationeaza cu toate partile implicate in procesul de administrare a personalului;
- elaboreaza documente si situatii specifice de resurse umane (decizii, note interne, contracte, calcule);
- intocmeste diverse rapoarte si situatii solicitate pe cale ierarhica;
- actualizeaza diverse evidente si proceduri, documente interne;
- asigura suport in rularea procedurii de alegere a reprezentantilor salariatilor, negocieri colective si regulament intern;
- pregateste si arhiveaza acte legate de contractul de munca al angajatilor, intocmeste fise de post, modificari salariale, rapoarte disciplinare, concedii medicale si alte documente similare;
- gestioneaza dosarele de personal.

Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024