Gratis

Specialist Marketing

SC HELL ENERGY SRL

Candidatul Ideal

1.Nivelul de studii:
  • Studii superioare finalizate (diplomă de licență)

2.Competențe/abilități:
  • Punctualitate, seriozitate și responsabilitate;
  • Atenție la detalii, confidențialitate și gândire logică;
  • Abilități creative demonstrate și sociabilitate;
  • Inițiativă, implicare, motivație personală și rezistență la presiunea termenelor limită;
  • Echilibru emotional, atitudine pozitivă și sipirit de echipă;
  • Competențe lingvistice avansate în limba română, medii/avansat în limba engleză.

3.Calificarea/experiența necesară:
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoștințe operare SAP prezintă avantaj.

Descrierea jobului

  • Acest post este cu contract pe perioadă determinată! (Concediu Maternal)
  • Împreună cu managerul departamentului de marketing ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄participă la crearea de strategii specifice având ca obiectiv principal creșterea preferinței consumatorilor pentru brandurile Hell la punctele de vânzare;
  • Coordonează și asigură implementarea strategiilor de marketing la specificul și particularitățile fiecărei rețele/canal de piață, inclusiv alocarea eficientă a resurselor necesare
  • Elaborează rapoarte periodice privind activitatea de marketing desfășurată;
  • Este responsabil/ă de necesarul de materiale de marketing aferente lansărilor de produse noi, colaborează în stransă legatură cu echipa de vânzări și managerul departamentului de marketing;
  • Monitorizează impactul campaniilor și al activărilor în canale sau rețele specific țintite și evaluează rezultatele acestora;
  • Întocmește prezentări Power Point pentru proiectele de marketing;
  • Gestionează și controlează bugetul de marketing, aprobat de managerul de marketing, dedicat fiecărui proiect și întocmește situația cheltuielilor aferente acestora;
  • Menține și asigură o bună relație de comunicare între companie și colaboratorii externi ai departamentului de marketing;
  • Realizează demersurile necesare aferente organizării de evenimente (sponsorizări) și participă fizic la desfasurarea acestora;
  • Gestionează documentele, corespondența și se ocupă de sarcini administrative recurente legate de activitatea de marketing;
  • Gestionează eficient stocul de materiale de marketing astfel încât acesta să servească în mod eficient acțiunilor de marketing și planului de plasări al echipei de vânzări;
  • Participă la vizite de piață alături de: Marketing Manager, Key Aaccount Manager, Key Account Executive sau Zone Manager.

Avantaje:
  • Salariu fix, tichete de masă, prime cadou, tichete vacanță și bonusuri
  • Decontare transport
  • Telefon, laptop
  • Mediu de lucru profesionist, companie multinațională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică

Hell Energy Drink este un personaj tânăr şi de succes al categoriei băuturilor energizante cu un trecut ce de-abia depăşeşte două decenii şi care se dezvoltă dinamic, este unul din mărcile FMCG care se dezvoltă cel mai rapid din lume, lucru dovedit şi de succesul său rapid, cât şi de piaţa sa de export ce se extinde în mod exploziv.

Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 24 Oct. 2024