Gratis

Specialist marketing | Bucuresti

Marathon Distribution Group

Candidatul Ideal

  • Experiență relevantă în marketing digital constituoe un avantaj.
  • Cunoștințe solide de operare PC (MS Office, SEO, SEM, & instrumente de marketing digital).
  • Abilități excelente de comunicare și de exprimare scrisă și orală.
  • Creativitate, proactivitate și orientare către rezultate.
  • Capacitate de a lucra autonom și în echipă.
  • Limba engleză la nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Elaborarea și implementarea planurilor de marketing în linie cu obiectivele companiei.
  • Crearea de conținut captivant pentru diverse canale ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︈ (website, social media, materiale promoționale).
  • Gestionarea campaniilor de marketing online si offline.
  • Analiza performanței campaniilor și raportarea rezultatelor.
  • Identificarea de noi oportunități de creștere a vanzarilor și atragerea de clienți noi.
  • Interacțiunea cu echipa de vânzări pentru a înțelege nevoile clienților și a dezvolta inițiative pentru creșterea vânzărilor
  • Organizarea de evenimente și campanii promoționale.
  • Coordonează și asigură implementarea strategiilor de marketing la specificul și particularitățile fiecărei rețele/canal de piață, inclusiv alocarea eficientă a resurselor necesare.
  • Elaborează rapoarte periodice privind activitatea de marketing desfășurată;

Povestea noastră a început in 1991 cand s-au pus bazele unei mici afaceri locale de distribuție. De-a lungul anilor, aceasta a crescut treptat, transformându-se într-o companie FMCG cu o cifră de afaceri de peste 205 mil EURO.

În cei 33 de ani de la înfiintare, am adaugat în portofoliu branduri românești și internaționale, care se bucură de mare popularitate în rândul tuturor categoriilor de consumatori.

Activăm în două piețe majore Retail si Food Service prin patru divizii de vânzări specializate, cu echipe separate și cu experiență în canalul de distribuție deservit:

  • Retail Modern
  • Retail Tradițional
  • HoReCa
  • Cofetărie /Brutărie/ Patiserie /Gelaterie
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024