Gratis

Specialist Marketing Online

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare economice – marketing, IT;
Experiență de minim 2 ani în marketing online: Branding online, SEO, Online Marketing, E-commerce, Online Advertising, Social Media, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Google Adwords, Google Analytics, E-mail Marketing, PR, Blogging;
Excelente abilitati de comunicare;
Capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a textelor;
Creativitate, flexibilitate si originalitate;
Engleza: avansat

Descrierea jobului

Creare Strategie de Marketing pentru un site web ( Propunere Continut , Structura, etc, ). Intretinere si actualizare site. Optimizare ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈site pentru o mai buna vizibilitate in motoarele de cautare;
Promovarea imaginii companiei in mediul online;
Identificarea noilor oportunitati de promovare a companiei/ produselor/promotiilor in mediul online;
Conceperea, dezvoltarea şi implementarea campaniilor de marketing online;
Analiza şi monitorizarea eficienţei campaniilor online gestionate;
Promovarea brandurilor companiei prin dezvoltarea platformei de comunicare on-line şi gestionarea conturilor de social media (Facebook,Youtube, Instagram, Twiter, Google+, Tiktok);
Dezvoltarea bazei de date utilizatori si campanii de comunicare/ fidelizare cu acestia;