Gratis

SPECIALIST (INSPECTOR) HR & PAYROLL

SC SERVICE AUTO SERUS SRL

Candidatul Ideal

-Experienta in domeniul resurse umane/salarizare dobandita in companii cu peste 200 angajati
-Experienta de cel putin 3 ani în salarizare
-Orientare catre rezultate si capacitatea de a lua decizii si a seta prioritati;
-Aptitudini organizatorice, initiativa, flexibilitate;
-Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si negociere;
-Cunostinte avansate de legislatia muncii- salarizare;
-Cunostinte avansate de operare MS Office (Word, Excel);
-Cunostinte de operare in aplicatia WIZSALARY
-Reprezinta un avantaj detinerea unui Atestat Inspector Resurse Umane - Curs Inspector Salarii

Descrierea jobului

Intocmirea documentelor privind angajarea noilor salariati; a Actelor Aditionale de modificare CIM, a documentelor de incetare CIM si arhivarea acestora;
︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Mentinerea relatiei cu furnizorul de servicii medicale pentru controlul medical obligatoriu intainte de angajare sau pentru controlul periodic anual sau in cazul altor situatii;
Mentinerea relatiei cu furnizorul de servicii privind Sanatatea si Securitatea in Munca si pentru Situatii de Urgenta, pentru realizarea instruirii SSM si SU la angajare si instruiri periodice pentru toti salariatii;
Transmitrea in Revisal a angajarii noilor salariati, a modificarilor de CIM, suspendari CIM si reluare activitate, incetari CIM, etc;
Introducerea si verificarea pontajelor lunare in aplicatia Wizsalary;
Colectarea lunara a tuturor documentelor necesare procesarii salariilor;
Calcul concedii medicale, de odihna, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
Intocmirea si verificarea statelor de salarii;
Evidenta tichetelor de masa, realizarea comenzii de tichete de masa; introducerea in aplicatie;
Intocmirea si depunerea dosarelor pentru recuperarea sumelor de la FNUASS-CASA DE SANATATE BUCURESTI;
Introducere concedii medicale, odihna, fara plata;
Introducere bonusuri, animari, popriri;
Intocmirea fisierului de plati salarii;
Generarea Notei contabile + a Declaratie 112;
Realizarea de diverse rapoarte conform solicitarilor

Suntem o companie cu o traditie peste 30 de ani si o poziție solidă în piața auto de service, piese de schimb, vehicule noi, vehicule de ocazie.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024