Gratis

Specialist resurse umane

ASOCIAȚIA PFLEGEAKADEMIE
2 poziții

Candidatul Ideal

Specialist resurse umane ​/ Recruiter personal ingrijire batrani
  • Vorbitor de limba germana nivel conversational.
  • Jobul se desfasoara la biroul din Cluj-Napoca

Suntem in cautarea unor colegi/colege noi pentru recrutarea si gestionarea la caz a ingrijitorilor la domiciliu ︄︌︎︋︍️️︃​︉︋︄︎​︁︁︎︎​︉︋︎︅​︁︊︅︆︉︈︎︇︍︅︂︃a persoanelor in varsta în Germania. Ne dorim colegi in echipa noastra din Cluj-Napoca care sa impartașeasca aceleasi valori cu noi. Aceasta munca este una speciala, care necesita toleranta, empatie si incredere, nu doar din partea ingrijitoarele noastre, ci si din partea intreagii echipe din birou. Ne sustinem reciproc in echipa si, prin urmare, cautam si alti jucatori de echipa in randurile noastre. Suntem oameni adaptabili si dinamici pentru ca domeniul in care lucram este plin de provocari.

Suntem orientati spre solutii si capabili sa ne pastram calmul chiar si sub presiune. Succesul ca echipa si ca firma il datoram increderii pe care o avem unii în altii si pentru ca putem castiga increderea ingrijitorilori pe care ii recrutam, prin argumentele noastre convingatoare.

Prin urmare, cautam persoane cu urmatoarele calitati:
  • Spirit de echipa, empatie, atitudine deschisa si sincera
  • Abilitati excelente de comunicare, integritate
  • Abilitati de limba germana pentru verificarea cunostintelor de limba germana ale ingrijitorilor si pentru a mentine contactul cu compania noastra Vis-à-Vis24 din Augsburg/Germania
  • Experienta in recrutare, vanzari sau in domeniul resurselor umane (HR)
  • Motivatia de a avea un loc de munca care serveste societatii si transforaă cu adevarat viata oamenilor
  • Foarte buna cunoastere a oamenilor si putere de convingere

Descrierea jobului

Avem disponibile 2 pozitii in cadrul companiei si mai multe locuri de munca.
Responsabilitati:

Pozitia 1
  • Gestionarea cazurilor alocate ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁si soluctionarea situatiilor tensionate (reclamatii, nemultumiri)
  • Urmarirea documentelor si trasabilitatea lor
  • Introducerea datelor colectate in sistemul nostru CRM
  • Mentinerea contactului cu colegii din Germania
Pozitia 2
  • Intervievarea ingrijitoarelor prin apeluri video, verificarea calificariilor lingvistice si profesionale si recrutarea pe Facebook/ canale media
  • Introducerea datelor colectate in ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂timpul interviului in sistemul nostru CRM si crearea unui CV
  • Mentinerea contactului cu colegii din Germania, care trimit ofertele de munca disponibile
  • Prezentarea locurilor de munca candidatilor recrutati si propunerea candidatilor recrutati colegilor din Germania​

Beneficii:
  • Salariu atractiv (negociere directa) in functie de experienta.
  • Echipă prietenoasa si un mediu de lucru cald si respectos, intr-un birou frumos si central.
  • Calatorii de afaceri in Germania pentru teambuilding.
  • Programe de formare continua.

Descrierea companiei

Afacere de familie de 25 ani
Compania din Cluj precum si Asociatia Pflegeakademie fac parte din grupul Vis-à-Vis24 din Augsburg, Germania (www.visavis24.eu).
Vis-à-Vis24 a fost fondata in 1998 de catre romanca Carmen Roth in Augsburg/Germania. In primii ani, compania a intermediat plasarea de bone, iar din 2008 se concentreaza exclusiv pe recrutarea de ingrijitoare din Europa de Est. In 2016, Jan Roth, fiul fondatoarei, a infiintat Germania24 in Cluj. De atunci, recrutam in Cluj personal de ingrijire pentru asistenta la domiciliu a seniorilor germani. Noi suntem o afacere de familie orientata spre valori morale, cum ar fi increderea, onestitatea, aprecierea si calitatea in relatiile reciproce si in munca noastra. Promovam un mediu sincer in care angajatii pot lucra si se pot dezvolta, iar clientii si partenerii comunica deschis.
Actiunile noastre sunt transparente, cooperante si intotdeauna in acord cu valorile noastre. Suntem de incredere, implicati si sinceri in ceea ce priveste cuvantul nostru.
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 27 Oct. 2024