Gratis

Specialist Editare și Management Conținut în Audio și HVAC

Soft Media

Candidatul Ideal

Cunoștințe în tehnologiile instalații HVAC (heat ventilation air conditioning) și/ sau echipamente audio/video.

Abilități excelente de redactare și corectare a conținutului tehnic.
Abilitati în gestionarea relațiilor cu furnizorii și identificarea de noi parteneriate.
Capacitatea de a formula conținut atractiv și de a-l adapta pentru o audiență pasionată de tehnologie.
Cunoștințe SEO pentru optimizarea textelor și articolelor publicate.
Abilitatea de a lucra independent și de a gestiona mai multe proiecte simultan.

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui Specialist în Editare și Management de Conținut care va avea un rol esențial în administrarea și ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄optimizarea conținutului pe site-urile audioclub.ro și climasoft.ro.

-Editarea și corectarea descrierilor produselor pentru a asigura acuratețea termenilor tehnici.
-Organizarea și completarea informațiilor lipsă din descrierile produselor existente.
-Sabilirea de relații cu furnizorii noi pentru a aduce produse noi și variate pe site-uri.
-Menținerea legăturii cu furnizorii actuali pentru actualizări și completări de informații.
-Publicarea periodică de articole tehnice și postări pe blogurile site-urilor, în domeniile audio și HVAC.
-Asigurarea unei consistențe ridicate a conținutului și optimizarea acestuia pentru SEO.

SC Soft Media SRL, infiintata in 2007, este o companie dinamică și inovatoare, cu un portofoliu divers de proiecte și o viziune orientată spre dezvoltarea de soluții tehnice eficiente și performante.
Directiile noastre sunt:
-comert si distributie cu echipamente si componente audio hi-fi si profesionale
-comert, import si distributie cu echipamente HVAC
-implementarea de proiecte HVAC
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024