Gratis

Project Manager

Grupul de Firme PRINTCO

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Studii superioare absolvite in domeniul tehnic, inginerie sau management; studii post universitare (masterat, MBA) reprezinta un avantaj.
  • Experienta profesionala minim 3-5 ani in excelenta operationala, optimizare procese sau management de proiect in medii de productie.
  • Experienta anterioara de gestionare a echipelor de proiect constituie un avantaj
  • Cunostinte solide de metodologii Lean, Six Sigma, Kaizen
  • Experienta cu instrumente software de management de proiect si analiza a datelor (MS Project, Power BI, Excel avansat)
  • Atitudine orientata catre rezultat
  • Flexibilitate si capacitate de adaptare rapida la diferite medii si provocari
  • Abilitati excelente de comunicare si coordonare a echipelor multidisciplinare
  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte si de a lucra sub presiune

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
1.Coordonarea proiectelor de excelenta operationala:
  • Planifica si implementeaza proiecte axate pe excelenta operationala in cadrul fiecarui departament
  • Monitorizeaza si optimizeaza procesele pentru a creste eficienta si calitatea rezultatelor
  • Implementeaza initiative de imbunatatire continua si utilizeaza metodologii Lean, Six Sigma sau Kaizen pentru optimizarea operatiunilor
  • Dezvolta si implementeaza standarde si proceduri pentru a asigura conformitatea cu obiectivele de excelenta operationala
  • Asigura alinierea obiectivelor de excelenta operationala cu strategia de business a companiei
  • Evalueaza si aplica tehnici de automatizare si digitalizare pentru optimizarea proceselor de productie si suport
  • Faciliteaza transferul de cunostinte si aplicarea celor mai bune practici intre departamente
  • Identifica si gestioneaza riscurile asociate proiectelor si initiativelor de excelenta operationala
  • Propune si implementeaza solutii preventive pentru a minimiza impactul riscurilor asupra proiectelor
  • Sprijina implementarea si administrarea unui sistem de ERP
2. Managementul proiectelor
  • Elaboreaza planuri de proiect si cronograme pentru proiectele alocate
  • Coordoneaza echipa de proiect pentru atingerea rezultatelor dorite, organizeaza intalniri, ia minute, se asigura ca membrii echipei sunt aliniati la obiectivele si livrabilele individuale
  • Incurajeaza colaborarea si comunicarea eficienta intre membrii echipei de proiect
  • Gestioneaza resursele alocate implementarii proiectelor
  • Coordoneaza bugetele alocate pentru proiectele strategice, asigurand utilizarea eficienta a resurselor
3. Monitorizarea performantei si analiza de date:
  • Utilizeaza indicatorii de performanta (KPIs) pentru a evalua eficienta operatiunilor si proiectelor derulate
  • Realizeaza analize detaliate pentru a identifica zonele de imbunatatire si pentru a optimiza rezultatele
  • Pregateste rapoarte detaliate pentru management, prezentand rezultatele proiectelor si recomandarilor pentru viitoare imbunatatiri
4. Dezvoltare profesionala printr-un program de rotatie in cadrul Grupului
  • Participa activ la rotatiile in vadrul diverselor departamente pentru a dezvolta o intelegere completa a activitatilor firmei
  • Se implica in proiecte care contribuie la cresterea competentelor in domeniul excelentei operationale si altele necesare
  • Invata si aplica noi tehnologii si metode
Beneficii:
  • Mediu de lucru stabil
  • Echipa tanara si dinamica
  • Pachet salarial motivant
  • Tichete de masa
  • Spor de vechime în companie cuprins între 5% și 15%, începând cu primul an;
  • Transport gratuit din zonele Pod Metalurgie și magazinul Lidl – vizavi de Iulius Mall;

Descrierea companiei

Cine suntem?

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde două companii: tipografia Printco (www.printco.ro), specializată în producţia de tipărituri publicitare şi ambalaje, şi Editura Gama (www.edituragama.ro), specializată în publicarea cărţilor pentru copii.

Grupul de firme are 150 de angajaţi, cu peste 20 ani de experienţă de producţie pe piaţa naţională, şi realizează o cifră de afaceri de 9 milioane de euro/an. Compania noastră se dezvoltă an de an şi creează astfel permanent locuri de muncă noi şi de durată.

Printco este o tipografie fondată în 1997. Dacă am pune cap la cap toate colile tipărite de noi până acum, am putea înconjura Pământul de 7 ori!

Însă, mai mult decât dotările tehnice de ultimă generație, utilajele care ne permit să lucrăm precis și să livrăm rapid price comandă, Printco oferă peste 20 ani de expertiză, profesionalism și un dram de nebunie, care ne-a determinat să acceptăm toate provocările clienților noștri. Și să le ducem la bun sfârșit pe toate!

Credem că cele mai frumoase povești vizuale ies din tipar atunci când pasiunea întâlneste inovația, tehnologia și dorința de a ajuta clienții să-și crească afacerea.

Credem în investiţia continuă în calitate, fie că este vorba despre servicii, produse, tehnologii, mediu de lucru, oameni sau relaţiile cu aceştia. Credem în atenţia la detalii şi în corectitudine.

De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeşte la fel de mult atât în calitatea umană a angajaţilor şi în calitatea mediului în care aceştia lucrează, cât şi în pregătirea lor profesională, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relaţii de calitate atât în interiorul companiei, cât şi între aceasta şi parteneri.

Sediul central al companiilor este în Iaşi, dar tipografia Printco are şi un centru subsidiar în Bucureşti.

www.printco.ro www.edituragama.ro.

Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024