Gratis

Sales Executive

DoubleTree by Hilton Cluj City Plaza

Candidatul Ideal

  • Minim 1 an experiență în departamente de vânzări servicii, organizare evenimente sau recepție / relații cu publicul
  • Abilități de ︁︎️︇︉︀︆︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︁︎️︇︉︀︆︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎vânzare și negociere
  • Persoană sociabilă și orientată spre client
  • Persoană creativă, proactivă și focusată pe soluții
  • Persoană motivată să lucreze după obiective clare și targete
  • Atenție la detalii și nivel de energie ridicatCunoașterea limbii engleze, cel puțin la nivel conversațional
  • Pasionat (ă) de domeniul ospitalității

Descrierea jobului

  • Răspunde prioritar de activitatea de ofertare a cererilor de evenimente, cazare și food & beverage
  • Evalueaza corect nevoile clienților ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈și intocmeste ofertele și contractele de colaborare
  • Se ocupa de negocierea și conversia cererilor pentru a susține realizarea obiectivelor financiare ale hotelului
  • Comunica clar și prompt în cadrul hotelului a detaliilor operaționale, pentru a asigura livrarea unui serviciu și produs de calitate
  • Se integrează în echipa comercială a hotelului și colaborează alături de colegi, pentru realizarea obiectivelor companiei
  • Susține activitățile comerciale ale hotelului, pe baza planului anual de vânzări și marketing
Beneficii:
  • Schemă de incentive
  • Decontare transport
  • Asigurare medicala
  • Masă caldă
  • Prime de Paște și Crăciun
  • Training de formare
  • Alte beneficii specifice industriei hotelier

Hotelul DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza este localizat în centrul orașului Cluj-Napoca, într-o zonă liniștită. Situat în imediata apropiere a Parcului Central, a Primăriei Cluj-Napoca și a centrului istoric, hotelul oferă acces rapid către cele mai importante obiective turistice din oraș. La DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza ne face plăcere să le spunem tuturor oaspeților noștri ”Bine ați venit!”, oferindu-le un fursec de ciocolată cald încă de la check-in. Hotelul nostru pune la dispoziția oaspeților 84 de camere și apartamente, 3 săli de evenimente, 2 restaurante, un bar și o zonă de relaxare panoramică cu piscină, saună, fitness și servicii de masaj.

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 2 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024