Gratis

Responsabil tehnic (lucrari + echipe) firma instalatii

PROCONSTRUCTO GROUP

Candidatul Ideal

COMPETENTE NECESARE:
- experienta in coordonarea echipelor de executie proprii / subcontractori
- cunostinte tehnice in domeniul instalatiilor de gaze naturale si centralelor termice
- experienta lucrari pentru persoane fizice, asociatii de proprietari, societati comerciale, institutii de stat
- permis de conducere cat B
- performante notabile pe o pozitie anterioara similara
- reale abilitati de planificare si organizare
- abilitatea de a lucra cu termene clare precum si abilitatea de a gestiona multiple sarcini
- energie buna, motivatie si evolutie, entuziasm in rezolvarea problemelor
- spirit de echipa/ leadership, abilitati de relationare si comunicare
- persoana responsabila, cu un profil de lider si focus pe rezultate/ obiective

*calificari profesionale in domeniul instalatiilor de gaze (EGIU, PGIU) si centralelor termice (RVT, RSL, RSVTI) constituie un avantaj major

Descrierea jobului

OBIECTIVE:
-cantitative (programarea lucrarilor, extralucrari executate/ recomandate de echipele de executie)
-calitative (reclamatii interne, recenzii, evaluare echipe executie)
-de siguranta ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄(reclamatii autoritati, incidente personal)

FISA POSTULUI:
-Citeste/ se informeaza cu privire la reglementarile tehnice in vigoare (legi, normative, ordine, comunicari ANRE/ ISCIR)
-Printeaza ordinele de serviciu pentru echipele de executie proprii/ subcontractori si organizeaza/ asigura piese/ scule/ echipamente/ masini necesare
-Supravegheaza si coordoneaza zilnic echipele de executie proprii/ subcontractori (organizare/ necesitati/ asistenta telefonica/ vizite inopinate lucrari importante)
-Primeste de la echipele de executie ordinele de serviciu/ acte/ bani/ facturi/ discuta spete cu acestia
-Gestioneaza magazia de piese (organizare, necesar, inventar, intrari iesiri pe ordinele de serviciu)
-Gestioneaza scule/ echipamente/ masini in folosinta/ de rezerva; propune reparatii/ achizitii noi
-Efectueaza inventar piese/ scule/ echipamente/ masini din dotarea echipelor de executie proprii
-Efectueaza sedinte tematice cu echipele de executie proprii/ subcontractori
-Evalueaza echipele de executie proprii/ subcontractorii
-Propune/ implementaza imbunatatirea procedurilor de executie/ gestiune a echipelor proprii/ subcontractorilor
-Gestioneaza etalonarea la timp a detectoarelor de gaz/ analizoarele de gaz/ manometru/ multimetru/ pompa presiune
-Recruteaza personal executie (sudori, instalatori gaze, tehnicieni centrale termice)
-Rezolva reclamatii provenite in urma executiei lucrarilor
-Gestioneaza personalul din subordine (concedii, salarii, formare profesionala etc)
-Este responsabil si proactiv in vederea atingerii obiectivelor stabilite

Beneficii:
- remuneratie fixa lunara 7500 lei + bonusuri atingere obiective 2500 lei + prime Paste/ Craciun
- birou/ masina/ laptop/ telefon de servici
- conditii legale si avantajoase de munca
- job stabil intr-o echipa dinamica si profesionista
- mediu de lucru placut, suport in desfasurarea activitatii
- experienta de lucru si dezvoltarea abilitatilor profesionale
- acces la biblioteca si buget nelimitat pentru carti
- program de lucru: 7.30 - 16.30, luni- vineri
- punct de lucru: Orzari 62, zona Piata Muncii

Domeniile in care firma noastra este autorizata/ certificata:- ANRE - proiectare si executie, verificari si revizii tehnice periodice instalatii de utilizare cu gaze naturale
- ANRE - verificari instalatii electrice (PRAM)
- ISCIR - instalare, montare, reparare, intretinere, verificari tehnice periodice (VTP ISCIR) centrale si cazane < 9000 kw, arzatoare, automatizari, instalatii de ardere
- ISCIR - supraveghere instalatii/ recipiente/ echipamente sub presiune(RSVTI)
- ISCIR - verificare, reparare si reglare supape de siguranta
- ISCIR - sudura electrica/ polifuziune/ electrofuziune
- verificare cosuri/ canale de fum/ evacuare
- certificare ISO 9001-calitate, 14001-mediu, 45001-sanatate si securitate ocupationala
- certificare CCOC "Firma de incredere" anii 2016-prezent

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024