Gratis

Responsabil de Mediu si SSM

JW Marriott Bucharest Grand Hotel

Candidatul Ideal

Ce cautam noi?
  • Studii superioare finalizate, de preferat: inginerie mediu, constructii civile si industriale;
  • Experienta intr-un rol similar de cel putin 2 ani;
  • Efectuarea cursului de „Responsabil cu gestionarea deseurilor” ;
  • Efectuarea cursului de „Auditor de mediu - ISO 14001” reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea prevederilor legale in domeniul protectiei mediului si din domeniul gestionarii deseurilor;
  • Aptitudini de comunicare, transmitere / raportare de informatii, analiza si sinteza,
  • Capacitate de organizare, comunicare, decizie, de a lucra independent;
  • Abilitati de comunicare in limba engleza, atat verbal cat si in scris,
  • Aptitudini folosire Microsoft Excel – nivel mediu

Descrierea jobului

Ce vei face?
  • Gestionarea intregului volum de deseuri provenit din activitatiile desfasurate;
  • Reprezentarea intereselor companiei in relatia cu institutiile ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂statului pentru respectarea exigentelor impuse de reglementarile de protectie a mediului;
  • Monitorizarea zonelor in ceea ce priveste colectarea selectiva in zonele de bucatarii, housekeeping , spalatorie, birouri si piscina;
  • Monitorizarea si raportarea lunara a utilitatilor utilizand programele companiei noastre
  • Intocmirea, verificarea si transmiterea catre autoritatile competente a raportarilor lunare, a declaratiilor de mediu in concordanta cu prevederile legale privind protectia mediului;
  • Verificarea si raportarea catre autoritatile de mediu a tuturor operatiunilor specifice zonelor de bucatarii, spalatorie si piscine privind utilizarea conforma a detergentilor si celorlalte substante folosite in aceste zone;
  • Culegerea de date si intocmirea documentatiilor necesare obtinerii/reinnoirii autorizatiilor de mediu;
  • Tinerea evidentei cu privire la cantitatile si tipurile de deseuri gestionate;
  • Reprezentarea companiei privind controalele efectuate de catre autoritatile de mediu;
  • Urmareste si verifica impreuna cu Supervizorii operatiunile specifice de mentenanta executate precum si activitatile administrative din departamentul tehnic;
  • Urmareste, supervizeaza si ia masurile necesare privind tratamentul specific operatiunilor de dezinfectie, dezinsectie si deratizare;
  • Intocmirea rapoartelor cerute cu privire la aspecte de mediu si cantitatile de deseuri gestionate.
  • Actualizarea si implementarea procedurilor si regulamentelor interne privind sanatatea si securitatea in munca, conform cerintelor legale;
  • Colaborarea in permanenta cu furnizorul extern in vederea indeplinirii reglementarilor legale in domeniul SSM;
  • Stabilirea zonelor care necesita semnalizare de securitate si sanatate in munca si stabilirea tipului de semnalizare necesar;
  • Verificarea starii de functionare a sistemelor de alarmare, avertizare, semnalizare de urgenta, precum si a sistemelor de siguranta;
  • Efectuarea controalelor interne la locurile de munca, cu informarea in scris a angajatorului asupra deficientelor constatate si asupra masurilor propuse pentru remedierea acestora;
  • Identificarea echipamentelor individuale de protectie necesare pentru posturile de lucru din unitate si colaborarea cu seful de departament in vederea intocmirii necesarului de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie
  • Se asigura ca locurile de munca sunt dotate cu materialul necesar protectiei muncii si ca nu prezinta pericole privind SSM ;
  • Verificarea periodica a modului de respectare a reglementarilor SSM de catre lucratori pentru inreaga organizatie;
  • Asigura eficienta activitatii Comitetului de securitate si sanatate in munca si

Ce oferim noi?
  • Discounturi la cazare in peste 8.500 de hoteluri din intreaga lume. Da, 8.500!
  • Oportunitati nelimitate de cariera (international si local);
  • Pachet de beneficii medicale;
  • Mic dejun de 5 euro atunci cand va cazați in oricare dintre hotelurile noastre din Europa;
  • Reduceri la mancare si bautură în toate restaurantele si barurile noastre;
  • Reduceri pentru prieteni si familie;
  • Programe de wellbeing;
  • 21 de zile de vacanta (numarul crește odata cu vechimea in munca);
  • Acces la traininguri de top;
  • Cele mai tari petreceri ale angajatilor;
  • Bonus atunci cand va recomandati prietenii pentru job-urile noastre;
  • …si multe altele

Marriott International este cea mai mare companie cu prezență globală din domeniul ospitalitatății, având 31 de brand-uri hoteliere distincte, peste 8.500 de proprietăți în 130 de țări.

JW Marriott face parte din portofoliul de lux al Marriott International și este format din mai mult de 100 de proprietăți frumoase în orașe gateway și locații distincte din întreaga lume.

La JW Marriott®, credem cu tărie că modul special în care ne tratăm oaspeții începe cu modul în care ne tratăm angajații. Angajamentul nostru pe termen lung este motivul pentru care peste 100 dintre angajați sunt alături de noi de peste 10 ani.

Hotelurile noastre oferă o experiență de lucru diferită de oricare alta. Veți face parte dintr-o comunitate și vă veți bucura de o adevărată camaraderie cu un grup divers de colegi de muncă. JW Marriott oferă oportunități de training, dezvoltare, recunoaștere și, cel mai important, un loc în care vă puteți urmări cu adevărat pasiunile într-un mediu de lux. Tratarea oaspeților în mod excepțional începe cu modul în care avem grijă de asociații noștri. Acesta este The JW Treatment ™.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024