Gratis

SPECIALIST IN DOMENIUL SANATATII ȘI SECURITATII IN MUNCA

Apa Nova Bucuresti SA

Candidatul Ideal

Echipa Apa Nova București este în căutarea unui SPECIALIST ÎN DOMENIUL SĂNĂTĂȚII ȘI SECURITĂȚII ÎN MUNCĂ. Dacă profilul tău corespunde celui căutat de noi, te invităm să aplici pentru acest post.

Cerințe:
  • Nivel studii: superioare
  • Specialist SSM COR-226302
  • Experiență relevantă de minim 3 ani într-o poziție similară, preferabil în domeniul utilităților sau construcțiilor.
  • Coordonator în materie de securitate și sănătate în muncă pentru șantierele temporare și mobile COR-226303 în termenul de valabilitate (3 ani), nivel superior.
  • Evaluator de Risc și Auditor în domeniul Securității și Sănătății în Muncă COR-226307
  • Experiență în domeniul sănătății și securității în muncă, cu expunere la mediul industrial
  • Absolvent învățământ superior cu diplomă de licență în unul din domeniile: construcții civile, industriale și inginerie civilă,construcții căi ferate, drumuri și poduri; instalații pentru construcții; construcții hidrotehnice; Geodezie;
  • Cunoștințe solide despre legislația în vigoare privind securitatea și sănătatea în muncă.
  • Cunoștințe avansate în analiza și interpretarea datelor, cu abilități demonstrabile în utilizarea soft-urilor de analiză de date.
  • Cunoștințe în utilizarea pachetelor Office sau echivalent
  • Limba engleză: nivel B2 intermediar - avansat;
  • Permis de conducere categoria B
  • Abilități soft: responsabilitate, comunicare, coordonare, inițiativă, planificare și organizare, etică, negociere, orientare către identificare de soluții și rezultate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • Participă la elaborarea și gestionarea instrucțiunilor interne de securitatea muncii
  • Participa la organizarea și verificarea instruirii lucrătorilor ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄din domeniul SSM
  • Gestionarea echipamentelor individuale și colective de protecție din aria de activitate.
  • Asigurarea controlului și respectării reglementărilor legislative în vigoare,
  • Asigura instruirile și formările personalului intern si extern în domeniul SSM
  • Cercetarea, înregistrarea, declararea și ținerea evidenței accidentelor de munca și a bolilor profesionale;
  • Participa la evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala si la întocmirea planului de prevenire și protecție;
  • Participarea la controalele efectuate de către autoritățile statului și la auditurile interne și externe.
Beneficii:
  • Pachet financiar format din: salariu, tichete de masă (40 de lei/zi), tichete cadou (Paște, Crăciun), tichete cadou pentru copiii minori ai angajaților (1 iunie și Sărbătorile de iarnă);
  • Prime și bonusuri: primă zi de naștere și prime acordate în funcție de performanță;
  • Decontarea serviciilor de apă/canalizare;
  • Vouchere de vacanță;
  • Zile libere plătite, suplimentare zilelor de sărbătoare legală (a treia zi de Paște și de Crăciun, 20 iulie - Sfântul Ilie, 31 decembrie);
  • Zile libere plătite și ajutoare financiare pentru diferite evenimente familiale deosebite;
  • Servicii medicale asigurate în sistem privat și asigurare privată în caz de accident sau intervenție chirurgicală;
  • Oportunități de dezvoltare personală și profesională continuă;
  • Abonament gratuit la biblioteca Bookster.
Adresa locului de muncă: str. Dinu Vintila, nr 11, sector 2, București.

Program de lucru: 08:00-16:00 + consemnări conform planificărilor din cadrul echipei

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

Parte a grupului internațional Veolia, Apa Nova București este liderul operatorilor de apă și canalizare din România. Din anul 2000 Apa Nova şi-a asumat responsabilitatea de a furniza servicii esențiale sigure pentru locuitorii Capitalei, având o abordare sustenabilă, tradusă local printr-un management responsabil și optimizat al resurselor naturale epuizabile, cum este apa. În cei peste 20 de ani de activitate, Apa Nova rămâne o companie solidă și flexibilă, răspunzând în timp real condițiilor actuale ale pieței, evoluției tehnologiei și imperativelor legislației românești, pentru a asigura servicii publice sigure și de înaltă calitate.
Valori companie: responsabilitate| inovație| solidaritate| orientare către client| respect

Apa Nova București, o companie Veolia, se angajează să susțină diversitatea și incluziunea la locul de muncă, acordând aceleași oportunități tuturor candidaturilor, fără discriminare.

Publicat 13 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 13 Iul. 2024