Gratis

REPREZENTANT VANZARI

WIDE DISTRIBUTION S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Disponibilitate de a calatori si de a desfasura munca in ︊︇︀︍︍︁︈︌​︈︇︊︋​︁︁︎️​︉️︉︅​︂︆︋︍︄︁︄︌︀︁︊️teren in proportie de 70% din timp;
Abilităti de organizare și planificare, capacitatea de a gestiona eficient programul si responsabilitățile, de a prioritiza sarcinile;
Abilitatea de a analiza informațiile, de a identifica problemele și de a găsi soluții eficiente;
Capacitatea de a gestiona sarcini multiple simultan, de a dovedi profesionalism in condiții de presiune;
Capacitatea de a lucra constant si susținut, orientat spre rezultat;
Implicare, onestitate, devotament si loialitate in toate activitățile desfășurate;
Spirit energic, deschidere, rezistenta la efort prelungit si stres;
Capacitate de a veni cu propuneri, inițiative de îmbunătățire continua si optimizare constanta
Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală, spirit sociabil, empatic;
Interes pentru autoeducare si învățare continua, motivație pentru excelenta;
Discreție și confidențialitate absolută în gestionarea informațiilor sensibile;
Permis conducere categoria B, disponibilitate de a conduce pe distante lungi;
Cunoștințe avansate de operare PC și a programelor Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

Elaboreaza studii de piata identificand potentialul total al pietei si piata tinta; Pe baza studiului de piata elaboreaza planul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂vânzări pe termen scurt, mediu şi lung, valoric şi cantitativ, pe clienţi existenţi şi clienţi noi;
• Urmareste realizarea planului de vanzari stabilit;
• Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari;
• Determină potenţialul fiecărui client şi planifică volume de vânzări în raport cu strategia comercială;
• Analizeaza saptamanal si ia decizii cu privire la comenzile trimise de clienti pentru produse;
• Efectuează culegere de date de pe piaţă, intocmeste si prezinta conducerii rapoarte cu propuneri si studii privind utilizarea celor mai eficiente metode de imbunatatire a programului de vanzari si de promovare a noilor produse, in functie de cerintele pietei;
• Identifică corect clienţii potenţiali, urmăreşte dezvoltarea continuă a reţelei de clienţi şi creşterea cifrei de afaceri în concordanţă cu potenţialul pieţei;
• Urmareste incasarea la termenele stabilite prin contracte a sumelor datorate de catre clienti.
BENEFICII:
1. Contract individual de munca incheiat pe perioada nedeterminata
2. Masina de serviciu, tableta, telefon
3. Bonusurile pentru performanta in vanzari

Companie cu capital romanesc de distributie produse pentru sectorul horeca
- ambalaje biodegradabile
- caserole termosudabile
- produse din celuloza
Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 11 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024