Gratis

Recruiter

BOLD.

Candidatul Ideal

  • Experiență dovedită în recrutare, de preferat în sectorul blue collar (minim 1 an);
  • Abilități de comunicare în limba română și engleză;
  • Abilități de organizare și relaționare interpersonală;
  • Experiență în utilizarea suitei Microsoft Office;
  • Energie și pasiune.

Descrierea jobului

Căutăm un Recruiter pasionat și dedicat să se alăture echipei clientului. Candidatul ideal va avea abilitatea de a identifica rapid ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀potențialul unui candidat și va fi confortabil în a interacționa cu oameni noi. Organizarea excelentă este esențială pentru a construi și menține o bază de date de candidați potențiali. Ca Recruiter, vei juca un rol vital în identificarea, evaluarea și selectarea candidaților potriviți pentru diverse roluri, în special în sectorul blue collar.

Responsabilități:
  • Identificarea și construirea unei baze de date cu candidați eligibili pentru pozițiile vacante;
  • Conducerea de interviuri telefonice sau față în față;
  • Evaluarea și selecția candidaților pe baza feedback-ului din interviuri și analizelor CV-urilor;
  • Servirea ca punct de contact pentru întrebările candidaților;
  • Extinderea ofertelor de muncă și negocierea pachetelor de compensare.

Angajatorul este specializat în proiectarea și producția de elemente decorative pentru parcuri de distracție, muzee, hoteluri și alte locații similare.
Publicat 8 Oct. 2024 Reactualizat 8 Oct. 2024 Expiră 7 Nov. 2024