Gratis

Receptioner sef

Abaf hermannstadt srl

Candidatul Ideal

Cautam pentru acest post persoane cu bune abilitati de comunicare, organizate, capabile sa faca fata unor situatii cat mai diverse care pot aparea in receptia unui hotel si care poseda cunostinte de limba engleza vorbit/scris/cititi.
Suntem interesati de o colaborare pe termen lung. Capacitatea aplicantului de aliniere la standardele de calitate ale hotelului este foarte importanta.
Foarte importanta este experienta in domeniu!

Cunoasterea softului hotelier Pyn Booking constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- asigurarea serviciilor de informare, rezervare si cazare pentru oaspetii hotelului
- preluarea si inregistrarea rezervarile de la clienti
︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︅- primirea si cazarea clientilor si intocmirea actelor necesare
- solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate
- colaborarea cu managerul de rezervari, echipa de housekeeping
- asigurarea unor servicii impecabile clientilor hotelului
- efectuarea operatiunilor de de baza cu casa de marcat, calcularea facturilor, incasarea contravalorii serviciilor oferite, etc.

Beneficii:
- mediu de lucru placut, cu reale posiblitati de dezvoltarea profesionala
- o masa caldă pe zi
- salar adaptat domeniului și experienței
- locație de lux ****
- se ofera training la locul de munca

Carpentiere Arena este oaza de liniste a turistilor care vor sa vina in Marginimea Sibiului, dar sa profite si de luxul pe care il oferim. Suntem o locatie de 4 stele, cu piscina exterioara si SPA, restaurant a la carte si oferim camere luxoase si mic dejun tip bufet clientilor.
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024