Gratis

RECEPTIONER / SEF TURA RECEPTIE (Front Office Supervisor)

HOTEL CROWNE PLAZA BUCURESTI
2 poziții

Candidatul Ideal

Industria ospitalității este un domeniu fascinant, dinamic și interactiv!

Ne place să punem suflet in tot ceea ce facem, ne implicăm să creăm experiențe pozitive oaspeților noștri și ​iubim să invățăm și să dezvoltăm oameni, cu răbdare și pricepere.

Căutăm să ne extindem echipa din Recepție cu oameni care iubesc ospitalitatea, sunt răbdători și doresc să ofere experiențe memorabile oaspeților noștri.

Te așteptăm și pe tine in echipa noastră, dacă iți dorești să te dezvolți la nivel profesional și personal!

Ce ne dorim de la tine:
- să cunoști limba engleză la nivel avansat și sistemul de gestiune hotelieră Opera

Descrierea jobului

  • Intâmpină oaspeţii şi efectuează check-in-ului/check-out-ului conform procedurii hotelului Crowne Plaza;
  • Informează oaspeţii despre condiţiile de şedere, formalităţile şi serviciile ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂oferite de hotel;
  • Pregăteşte facturile pentru plată şi aplică procedurile privind acceptarea de valute străine, carduri de credit şi numerar in conformitate cu politica de credit a hotelului;
  • Soluţionează solicitările venite din partea oaspeţilor;
  • Furnizează oaspeților asistență pe toată durata șederii acestor în hotel;
  • Supraveghează operaţiunile din recepţie;
  • Asigură un nivel ridicat de servicii pentru clienţi şi rezolvă situaţiile care apar;
  • Supraveghează operaţiunile din recepţie.

Îți dorești să lucrezi într-un hotel de lanţ? Hotelul Crowne Plaza Bucharest face parte din grupul internațional IHG- InterContinental Hotels cu peste 6000 de hoteluri in intreaga lume și care oferă servicii de ospitalitate premium de mai bine de 78 de ani.

În România, Crowne Plaza Bucharest face parte din Ana Hotels Group, cu multiple proprietăți în țară, printre care se numără hotelul Athene Palace din București, hotelul Ana Hotels Sport din Poiana Brașov și hotelul Ana Hotels Europa din Eforie Nord.

Doar candidații eligibili vor fi contactați.
Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024