Gratis

PROJECT MANAGER - Constructii

GENERAL INTERFINISH SRL

Candidatul Ideal

Diplomă de licență în Inginerie Civilă, Managementul Construcțiilor sau un domeniu similar.
- Minimum 3 ani de experiență în managementul de proiect în domeniul construcțiilor.
- Cunoașterea profundă a proceselor de construcție, a contractelor și a reglementărilor.
- Capacitate dovedită de a gestiona bugete, termene și echipe de proiect.
- Abilități excelente de leadership, comunicare și negociere.
- Cunoștințe în utilizarea software-ului de management de proiect (ex: MS Project, Excel Autocad , etc.).

Descrierea jobului

În calitate de Manager de Proiect, vei fi responsabil de gestionarea tuturor aspectelor legate de proiectele de construcții, inclusiv planificarea, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀execuția și finalizarea acestora. Vei colabora cu clienți, subcontractori și echipe interne pentru a te asigura că proiectele sunt livrate la timp, conform specificațiilor și în limitele bugetului, menținând totodată cele mai înalte standarde de calitate.

Responsabilități Principale:
- Coordonarea și gestionarea proiectelor de construcții de la început până la finalizare.
- Elaborarea și menținerea programelor de lucru și a planurilor detaliate de proiect.
- Colaborarea cu arhitecți, ingineri, subcontractori și furnizori.
- Monitorizarea progresului proiectului și ajustarea acestuia pentru a respecta termenele limită.
- Asigurarea conformității cu reglementările de siguranță și standardele de calitate.
- Gestionarea bugetelor proiectelor, urmărirea cheltuielilor și controlul costurilor.
- Facilitarea unei comunicări eficiente între toți factorii implicați, inclusiv clienți și echipe interne.
- Gestionarea riscurilor proiectului și rezolvarea problemelor apărute.
- Pregătirea și prezentarea rapoartelor de progres către conducere și clienți.

General Interfinish oferă servicii de antreprenoriat în domeniul finisajelor interioare atât pentru investitorii de dimensiuni medii și mari din piața imobiliară din România, cât și pentru clienții direcți ai spațiilor rezidențiale, comerciale sau industriale. Ne ocupăm de gestionarea integrală a proiectelor, de la supervizarea șantierului și managementul costurilor și al graficelor de execuție, până la coordonarea diverselor specialități pentru succesul realizării proiectelor contractate și finalizarea acestora, inclusiv livrarea și predarea

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024